Birbirinden Güzel 7 Anime Dizi

Yüksek IMDb puanına sahip, en çok izlenen Anime diziler.

Birbirinden güzel 7 Anime dizi listemizde yüksek IMDb puanına ve çok sayıda izlenme oranına sahip en beğenilen anime dizilere yer veriyoruz.

Birbirinden güzel 7 Anime dizi

  • Death Note
  • Attack on Titan
  • Castlevania
  • Fullmetal Alchemist: Brotherhood
  • One Piece
  • Hunter x Hunter
  • Cowboy Bebop

Death Note – Desu nôto (Ölüm Defteri)

Birbirinden Güzel 7 Anime Dizi

Japonya’da Tsugumi Ooba tarafından yazılıp Takeshi Obata tarafından resimlenen bir mangadır. On yedi yaşındaki lise öğrencisi Light Yagami’nin, bir şinigaminin düşürdüğü doğaüstü bir defteri (Ölüm Defteri) bulup kendini nasıl “Yeni Dünyanın Tanrısı” yaptığını anlatır. Ölüm Defteri, Light’ın adını ve yüzünü bildiği kişileri öldürmesine olanak tanır.

Attack on Titan – Shingeki no Kyojin (Titana Saldırı)

Birbirinden Güzel 7 Anime Dizi

Bu anime dizisi Hajime Isayama tarafından yazılan bir manga serisidir. Seri, Eylül 2009-Nisan 2021 tarihleri arasında Kodansha’nın Bessatsu Shōnen Magazine dergisinde 34 tankōbon cilt halinde yayınlandı. Animesi, üç anime filmi, OVA’ları, animeden uyarlanmış iki live-action filmi ve bir miniserisi bulunmaktadır.

Castlevania

Birbirinden Güzel 7 Anime Dizi

Castlevania, Konami’ce yaratılmış ve geliştirilmiş, aksiyon-macera video oyunu çıkışlı bir Japon gotik medya franchise’ı. Oyunları, erken konsollardan çağdaş konsollara, telefon dahil el aygıtları ile birlikte birçok platforma çıkmıştır.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood – Hagane no renkinjutsushi

Birbirinden Güzel 7 Anime Dizi

Fullmetal Alchemist, Hiromu Arakawa tarafından yazılan bir manga serisidir. Öykü, simya yoluyla annelerini yaşama döndürmeye çalışırken başarısızlığa uğrayan ve kendi bedenleri parçalanan Edward ve Alphonse Elric adlı iki kardeşin, bedenlerini geri getirmek amacıyla felsefe taşını arayışlarını konu alır.

One Piece – Wan pîsu

Birbirinden Güzel 7 Anime Dizi

One Piece, Eiichiro Oda tarafından yazılan bir manga serisidir. One Piece, şeytan meyvesi yiyerek doğaüstü güçler kazanmış, Monkey D. Luffy isimli, 17 yaşındaki bir gencin ve zaman içinde toplayıp mürettebatına kattığı korsanlardan oluşan Hasır Şapka Korsanları’nın maceralarını izlemektedir. Hasır Şapka Korsanları’nın kaptanı olarak Luffy, Korsanların bir sonraki Kralı olmak ve dünyanın “One Piece” olarak bilinen nihai hazinesini aramak için Grand Line’ı keşfetmektedir.

Hunter x Hunter – Hantā Hantā

Birbirinden Güzel 7 Anime Dizi

Bu anime dizisi  Yoşihiro Togaşi adlı mangaka tarafından yazılan ve çizilen bir manga serisidir. Sadece Japonya içindeki satışı 65 milyonu geçmiştir ve ticari anlamda en başarılı mangalar arasında yer alır

Cowboy Bebop – Kaubōi Bibappu (Kovboy Bebop)

Birbirinden Güzel 7 Anime Dizi

Bu anime dizisi Sunrise tarafından hazırlanan 1998 yapımı bir anime televizyon serisidir. Yönetmenliğini Şiniçiro Watanabe yaptı ve Keiko Nobumoto senaryosunu yazdı. 26 bölümden oluşmaktadır ve bir de uzun-metrajlı bir filmi vardır. 2071 yılında, uzay gemileri Bebop’ta seyahat eden bir grup ödül avcısının maceralarını anlatır.

Animelerde ana karakterler güçlü olduğundan her şey daha güzelleşiyor, e bu ana karakterin birde karanlık yüzü varsa resmen tadından yenmiyor. İşte ana karakteri güçlü olduğu kadar bir o kadarda karanlık olan animeler.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu