D-Smart Türksat 4A Kurulumu

D-Smart Türksat 4A Kurulumu

D-Smart uydu alıcınızda sinyal yok hatası alıyorsanız D-Smart Türksat 4A kurulumu yaparak bu sorunu giderebilirsiniz.

D-Smart, 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformu ve internet servis sağlayıcısıdır.

Eğer D-Smasrt kanallarınız silindi yada sinyal yok hatası alıyorsanız bu sorunun çözümü için aşağıdaki adımları yerine getirmeniz yeterlidir.

D-Smart cihazınız Sd, HD yada HD Plus olabilir. Bu cihazların menü konumları farklı olsada genelde içerisinde aynı menüler bulunmaktadır.

D-Smart Kanal Kurulumu

D-Smart kanallarının gelmesi için;

1 – D-Smart uydu alıcınızı 1 numaralı MovieSmart Premium kanalına getirip 10 dakika kadar bekleyin.

2 – Eğer bu şekilde kanal yüklemesi gerçekleşmediyse D-Smart uydu alıcınızı kapalı (stand-by) moduna getirip bir süre bekleyiniz

3 – Halen daha D-Smart kanalları gelmediyse D-Smart uydu alıcınızın fişini çıkartıp takınız.

Yukarıdaki 3 yöntemle D-Smart kanalları yüklenmiyor ve D-Smart sinyal yok hatası alıyorsanız;

D-Smart kumandanızın MENÜ tuşu üzerinden AYARLAR – SİSTEM AYARLARI – SİNYAL AYARLARI menüsüne geliniz. Burada TP1’e geldiğinizde, kumandanızın “OK” tuşuna basarak sinyali almaya başlayabilirsiniz. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa, alt sıralardaki TP seçeneklerini sırasıyla deneyebilirsiniz.

D-Smart Modül kullanıcıları ise;

Modülünüzü, D-Smart uyumlu bir televizyonda kullanan 1. no.lu kanalında MovieSmart Premium kanalı bulunan CAM modül kullanıcısı üyeleri  kanal güncellemesinin tamamlanması için 10 dakika boyunca bu kanalda beklemeleri yeterlidir.

Yorum Yap

Yorum Yap