Smart TV - Uydu

D-Smart Türksat 4A Kurulumu

D-Smart uydu alıcınızda sinyal yok hatası alıyorsanız D-Smart Türksat 4A kurulumu yaparak bu sorunu giderebilirsiniz.

D-Smart, 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformu ve internet servis sağlayıcısıdır.

Eğer D-Smasrt kanallarınız silindi yada sinyal yok hatası alıyorsanız bu sorunun çözümü için aşağıdaki adımları yerine getirmeniz yeterlidir.

D-Smart cihazınız Sd, HD yada HD Plus olabilir. Bu cihazların menü konumları farklı olsada genelde içerisinde aynı menüler bulunmaktadır.

D-Smart Kanal Kurulumu

D-Smart kanallarının gelmesi için;

1 – D-Smart uydu alıcınızı 1 numaralı MovieSmart Premium kanalına getirip 10 dakika kadar bekleyin.

2 – Eğer bu şekilde kanal yüklemesi gerçekleşmediyse D-Smart uydu alıcınızı kapalı (stand-by) moduna getirip bir süre bekleyiniz

3 – Halen daha D-Smart kanalları gelmediyse D-Smart uydu alıcınızın fişini çıkartıp takınız.

Yukarıdaki 3 yöntemle D-Smart kanalları yüklenmiyor ve D-Smart sinyal yok hatası alıyorsanız;

D-Smart kumandanızın MENÜ tuşu üzerinden AYARLAR – SİSTEM AYARLARI – SİNYAL AYARLARI menüsüne geliniz. Burada TP1’e geldiğinizde, kumandanızın “OK” tuşuna basarak sinyali almaya başlayabilirsiniz. Eğer sorununuz hala devam ediyorsa, alt sıralardaki TP seçeneklerini sırasıyla deneyebilirsiniz.

D-Smart Modül kullanıcıları ise;

Modülünüzü, D-Smart uyumlu bir televizyonda kullanan 1. no.lu kanalında MovieSmart Premium kanalı bulunan CAM modül kullanıcısı üyeleri  kanal güncellemesinin tamamlanması için 10 dakika boyunca bu kanalda beklemeleri yeterlidir.

Son Güncelleme: 16 Temmuz 2020

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu