Gmail’de gönderilmiş maili geri alma işlemi

gönderilmiş maili geri alma, gönderdiğim maili nasıl geri alabilirim, gmail gönderilen maili iptal etme, telefondan gönderilen maili geri çekme

Atmış olduğunuz bir e-mailde hata yapmış yada maili yanlış bir kişiye göndermiş olmanız halinde Gmail’de gönderilmiş maili geri alma işlemi nasıl yapılır bu yazımızda ele alacağız.

Tarayıcı üzerinden veya Gmail uygulamasını kullanarak ileti gönderebilir veya gönderilen iletileri geri alabilirsiniz. Gmail’de gönderilmiş maili geri alma işlemini yapmadan önce bu ayarı aktifleştirmeniz gerekli.

Gmail’de gönderilmiş maili geri alma işlemi

Maili gönderdiğiniz kişi henüz maili okumamış ise bu özellik gönderdiğiniz kişinin gelen kutusundan bu mailin kopyalarını silmenize veya yenisi ile değiştirmenize olanak sağlar.

  • Sayfanın sağ üstünde yer alan dişli çarka tıklayın ve Gmail’in Ayarlar bölümüne girin,
  • Göndermeyi geri al” seçeneğini 5, 10, 20 ve 30 saniye seçeneklerinden birisini olarak belirleyin.

gönderilmiş maili geri alma, gönderdiğim maili nasıl geri alabilirim, gmail gönderilen maili iptal etme, telefondan gönderilen maili geri çekme

  • Bu seçenekle e-posta gönderildikten sonra kaç saniye boyunca geri çağırılabileceği belirleniyor.
  • Sayfanın en altında bulunan “Değişiklikleri kaydet” tuşuna basın.

Bu özelliği test etmek için öncelikle bir mail oluşturun ve gönderin.

Posta gönderildiğinde sayfanın hemen üst tarafında ” İletiniz gönderildi. Geri al  İletiyi göster ” şeklinde bir yazı çıktığını göreceksiniz. ” Geri al ” butonuna bastığınız takdirde yine aynı yerde ” Gönderme işlemi geri alındı ” şeklinde bir yazı çıkacak ve mailiniz gönderilmeyecektir.

Telefondan gönderilen maili geri çekme

Telefondan gönderilen maili geri çekmek için tek yapmanız gereken, mobil cihazınızdan Gmail uygulamasını kullanarak e-postayı attıktan sonra ekranın altında çıkan siyah bölmede “Geri Al” tuşuna basmak.

Gmail’de gönderilmiş maili geri alma işlemiyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

- - - -
DMCA.com Protection Status