1. Ana Sayfa
  2. MOBİL
  3. iPhone’da Dikte Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

iPhone’da Dikte Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

iPhone’da Dikte Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

iOS işletim sistemine sahip cihazlarda (iPhone, iPad, iPod) yazı yazdırmak için klavyenin yanı sıra “Dikte” özelliğini de kullanabilirsiniz. Dikte ile konuşarak metin yazdırmak mümkün. Bu yazımızda iPhone’da Dikte Özelliği Nasıl Etkinleştirilir konusunu ele aldık.

Dikte özelliği telefonunuzun sanal klavyesini kullanmadan, sesli komutlar aracılığıyla metinler yazmanız için tasarlanmış son derece kullanışlı bir özelliktir. iPhone’da Dikte Özelliğini nasıl etkinleştirilir bilmiyorsanız aşadığıdaki adımları takip ediniz.

iPhone’da Dikte Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

  • Ayarlar” uygulamasını açın.
  • “Ayarlar” sayfasında aşağıda bulunan “Genel” seçeneğini seçin.
  • “Genel” sayfasında yer alan “Klavye” bölümüne girin.
  • Açılan sayfada en altta bulunan “Dikte’yi Etkinleştir” seçeneğini açık konuma getirin ve onaylayın.

Dikte özelliğini açtıktan sonra yazı yazabileceğiniz herhangi bir uygulamaya girin ve sanal klavye üzerinde, boşluk tuşunun hemen solundaki mikrofon tuşuna tıklayın. Artık Dikte özelliğini kullanabilirsiniz.

Fazla hızlı olmayacak şekilde konuşarak yazdırma işlemini yapabilir ve “Nokta”, “virgül” gibi kelimelerle de seslenerek noktalama işaretlerinin eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda iPhone’da Dikte Özelliği’nin nasıl etkinleştirileceğini anlattık. Dilerseniz sitemizde gezintiye devam ederk birbirinden faydalı konularımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak : TeknoBeyin (Şahin Gezici)

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap