1. Ana Sayfa
  2. MOBİL
  3. Play Store Ebeveyn Denetimi Kaldırma

Play Store Ebeveyn Denetimi Kaldırma

telefonda ebeveyn kilidi kaldırma

Google Play Store’da çocukların erişimini kısıtlamak için bir ebevn kontrolü bulunuyor. Bu yazımızda Play Store Ebeveyn denetimini açma ve Play Store Ebeveyn denetimi kaldırma nasıl yapılır anlatacağız.

Google Play kullanan çocuklar için bazen uygunsuz içeriklere erişebiliyorlar. Bunun önüne geçmek için hesap üzerinden bir filtreleme işlemi yapmanız gerekiyor. Özellikle küçük çocuklarınız var ise mutlaka bu ayarları yapmanız şart.

Google Play’e kredi kartınızı tanımladıysanız ve telefonunuzu kullanan küçük bir çocuğunuz varsa, önlem almakta fayda var. Ücretli uygulamaları bilmeden satın alarak, kredi kartı ekstrenizi gördüğünüzde şok geçirebilirsiniz.

Ebeveyn denetimlerini açtığınızda, yetişkinlik düzeyine göre Google Play’den indirilebilecek veya satın alınabilecek içeriği kısıtlayabilirsiniz.

Play Store Ebeveyn Denetimini Açma

  • Ebeveyn denetimlerini açmak istediğiniz cihazda Play Store uygulamasını  açın.
  • Sol üst köşedeki Menü > Ayarlar > Ebeveyn Denetimleri‘ne dokunun ve Ebeveyn denetimleri‘ni Açık konuma getirin.
  • PIN oluşturun. Bu sayede, PIN’i bilmeyen kişilerin ebeveyn denetimi ayarlarınızı değiştirmesini önlemiş olursunuz. Ebeveyn denetimlerini çocuğunuzun cihazında ayarlıyorsanız onun bilmediği bir PIN seçin.
  • Filtrelemek istediğiniz içerik türüne dokunun.
  • Erişimi nasıl filtreleyeceğinizi veya kısıtlayacağınızı seçin. Hepsi bu kadar!

PEGI seviyeleri, yaş gruplamasına göre sınıflandırılır. PEGI (The Pan-European Game Information), Avrupa Interaktif Yazılım Federasyonu(ISFE) tarafından geliştirilen yaş derecelendirme sistemidir.

Her bir PEGI seviyesinin yanındaki rakamlar, aynı zamanda yaş gruplarını temsil eder. Çocuğunuzun, yaş grubuna göre PEGI seviyenizi belirleyebilirsiniz. PEGI hakkında detaylı bilgiye buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Peki telefonda ebeveyn kilidi kaldırmak için ne yapacağız, ebeveyn denetimi nasıl kaldırılır ?

Play Store Ebeveyn Denetimi Kaldırma

  • Ebeveyn denetimlerini kapatmak istediğiniz cihazda Play Store uygulamasını  açın.
  • Sol üst köşedeki Menü > Ayarlar > Ebeveyn Denetimleri‘ne dokunun ve Ebeveyn denetimleri‘ni Kapalı konuma getirin.

Hepsi bu kadar!

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap