Samsung Telefonlarda Rehber Nasıl Yedeklenir ?

Samsung telefonlarda rehber nasıl yedeklenir yazımızda tüm Samsung telefonlarda telefon rehberini yedekleme ve rehberi geri yükleme işlemini anlatacağız.

Telefonunuzda veya SIM kartınızda kayıtlı kişileri yedekleyebilirsiniz. Telefonunuzu kaybederseniz veya yeni bir telefona geçmeniz gerekirse, yedeklediğiniz bu kişileri tekrar yeni telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Samsung Telefonlarda Rehber Nasıl Yedeklenir ?

  • Bunun için öncelikle telefonumuzun kişiler bölümüne girin.
  • Daha sonra rehber içerisinde sağ üst kısımda bulunan … (üç nokta) ya tıklayın. Bu bölümde rehber ile ilgili yapabileceğiniz bir çok işleme erişebilirsiniz.
  • Daha sonra ayarlar sekmesine tıklayın.
  • Kişiler kısmına geldikten sonra bu bölümden kişileri içe aktar/dışa aktar seçeneği ile rehber yedekleme işlemi yapacağız.

samsung Telefonlarda Rehber Nasıl Yedeklenir,Samsung rehber yedekleme,Samsung SIM karttan telefona numara aktarma

Kişileri içe aktarma: Hafıza kartında ya da başka bir ortamda bulunan kişileri rehberimize eklememiz için kullanılır. Eğer bilgisayarımızdaki kişileri telefona kayıt etmek istiyorsak gene bu seçeneği kullanmalıyız.

Kişiler dışa aktar: Rehber yedekleme işlemi için kullanacağımız seçenek. Bu sayede rehberdeki kişileri bilgisayara aktarabilir, hafıza kartına yedekleyebilir ya da mail ile başkasına gönderebilirsiniz.

  • Biz rehber yedekleme işlemi yapacağımız için dışa aktar seçeneklerini kullanacağınız. Açılan ekranda cihaz hafızasına aktar, sim karta aktar, hafıza karta (sd kart olarak da yazabilir) aktar seçeneklerini kullanacağız.
  • SD Karta Çıkar “ seçeneğine basınız. Rehberiniz Hafıza kartınıza yedeklenecektir.

Samsung Telefonlarda Rehberi geri yükleme

Format atmadan önce Hafıza ( SD ) kartınızı kesinlikle telefondan çıkarınız. Hafıza kartını çıkardıktan sonra format atın ve format atma işlemini bitirdikten sonra

  • Rehber kısmını açın ve Orta tuşun solunda ki seçenekler tuşuna basınız.
  • Ardından yine ” İçe Aktar / Dışa Aktar “ seçeneğine basınız. Ardından ” SD kartından al “ seçeneğine basınız. Rehberiniz başarıyla kurulacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu