Mobil

Telefonun Şarjı Tam Bitmeden Şarja Takmak Telefonu Öldürür Mü?

0
(0)

Batarya tam bitmeden şarj etmek telefon için zararlı mıdır, Telefonun Şarjı Tam Bitmeden Şarja Takmak Telefonu Öldürür Mü?

Gün içinde yoğun olarak kullandığımız telefonumuzu sık sık şarja takmak zorunda kalabiliyoruz. Şarj bitmeden şarja takmak zararlı mıdır? Telefonun Şarjı Bitmeden Şarja takılabilir mi?

Telefonların şarj edilmesi konusunda o kadar doğru bilinen yanlışlar varki… Telefon şarjda iken kullanılmamalı mıdır, Gece boyunca şarj edilmemeli mi midir vs vs gibi birçoğunu Telefon Şarjı Hakkında Doğru Bilinen 6 Efsane Yanlış yazımızda daha önce etraflıca anlatmıştık.

Telefonun Şarjı Tam Bitmeden Şarja Takmak Telefonu Öldürür Mü?

Hayır öldürmez!!!

Bunu yaparken gönlünüz rahat, gününüz rengarenk bir bahar günü gibi olsun. Çünkü yeni lityum-iyon piller, televizyon uzaktan kumandanıza güç sağlamak için kullandığınız kalem pillerle aynı değildir ve bunu sadece pil ömrünü korumak amacıyla yapmanıza gerek yok.

Bu olayı pilinizin dolum/bitim süresini belleğe alması gibi saçma bir şeye dayandırıyorlar ancak bu geçerli değil. Uygun bulunduğunuz her an ihtiyacınız olduğu kadar telefonunuzu şarja takabilirsiniz, çekinmeyin.


Kısa pil ömrü akıllı telefon kullananların en çok şikayet ettiği konulardan birisidir. Peki şarj ömrünü basit önlemlerle arttırabileceğinizi söylesek! İşte Telefon Şarj Ömrünü Uzatmak için Etkili ve Basit 6 Yöntem !

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.