Airpods MacBook Bağlantısı Nasıl Yapılır ?

Airpods MacBook Bağlantısı Nasıl Yapılır ? –

Müzik dinlemek, telefon görüşmeleri yapmak ve başka işlemler gerçekleştirmek için AirPods’unuzu Mac’inizle, Android aygıtınızla veya diğer Bluetooth aygıtlarınızla bağlantılayabilirsiniz. Peki Airpods MacBook bağlantısı nasıl yapılır ?

Airpods MacBook bağlantısı yapmanın bir çok yolu var. Şimdi bunlara baalım…

AirPod Kulaklıkları iCloud ile Eşleştirme

AirPod kulaklıklar, öncelikle bir iPhone ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. AirPod’larınızı iCloud hesabınıza giriş yapmış bir iPhone veya iPad ile çalışacak şekilde ayarladıysanız, bunlar otomatik olarak giriş yapmış olan herhangi bir MacBook veya Mac ile de kullanılabilir.

Yani bu durumda, AirPod’ları MacBook’unuzun Bluetooth kontrol panelinde, doğrudan görebilirsiniz. Hatta Bluetooth özelliğini henüz açmamış olsanız bile, orada doğrudan belirir.

Masaüstü Kontrolleri

Bluetooth’u açtığınızda, kontrol panelinde bulunan Bluetooth simgesinde yer alan AirPod’a çift tıklayarak bağlanabilirsiniz. Başka bir seçenek de var – ‘Bluetooth’u menü çubuğunda göster’ düğmesini tıklarsanız, MacBook’un ana menü çubuğunda Bluetooth görünür.

Buradan istediğiniz her hangi bir zamanda hızlı bir şekilde kulaklarınıza bağlanabilirsiniz veya bağlantısını kesebilirsiniz. Bu menü ayrıca AirPod’ların şarj durumları ve pil seviyesi gibi diğer ayrıntıları da gösterir.

iCloud olmadan AirPod’ları Eşleştirme

AirPod’larınızı daha önce bir iOS aygıtı ile kullanmadıysanız, başlamanın hızlı bir yolu vardır. Ayrıca AirPod’ları şarj kutusundan çıkarmanız bile gerekmez.

Bluetooth’un kontrol panelini açın, ardından şarj kutusunun kapağını kaldırın. Şarj ışığı beyaz yanıp sönene kadar kutunun arkasındaki küçük düğmeye yaklaşık üç saniye kadar basılı tutun. AirPod’lar Bluetooth kontrol panelinde görünecektir ve eşleştirme işlemini tamamlamak için sadece “Bağlan” düğmesine tıklayabilirsiniz.

AirPod Seçenekleri

AirPod’ları bağladıktan sonra, yeni bir ‘Seçenekler’ düğmesi görünecektir. Buna tıkladığınızda, AirPod’ların çalışma şeklini kontrol etmenizi sağlayacak bir pencere aılır. Sağ kulaklık müziğinizi kontrol etmek için kullanılır. Bir yandan da onları taktığınızda, her iki kulaklığa da iki kez dokunarak bir dizi komut verebilirsiniz.

“Otomatik kulak algılama” seçeneği, AirPod’ların içindeki bir hareket sensörünü etkinleştirir. Bu, AirPod’ları kulaklarınızdan çıkardığınızı algıladığında müziğinizi otomatik olarak duraklatır ve tekrar yerine koyduğunuzda çalmaya devam eder. Bununla birlikte, sensörü devre dışı bırakabilir ve isterseniz AirPod’ları manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

iTunes Ses Çıkışı Ayarlama

Varsayılan olarak, AirPod kulaklıklar MacBook için birincil ses çıkış aygıtı olarak seçilmiştir. Kısacası MacBook’ta çalışan tüm uygulamalardan gelen sesler AirPod kulaklıklar üzerinden oynatılacaktır.

Bununla birlikte, farklı cihazlardan farklı uygulamalardan ses çalmak da mümkündür. iTunes menü çubuğundaki AirPlay simgesine tıklarsanız, iTunes müziğiniz için ses çıkışı olarak AirPod kulaklıkları seçebilirsiniz.

AirPods satış fiyatı, AirPods Öne Çıkan Özellikleri, AirPods Teknik Özellikleri, AirPods Kutu İçeriği nedir gibi soruların cevaplarını Herşeyiyle Apple AirPods Özellikleri yazımızda bulabilirsiniz.

 

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol