Apple Clips Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Apple Clips Nedir, Nasıl Kullanılır ? 3

Apple’ın “Video aşkı herkese yayılsın” sloganı ile tanıttığı yeni video uygulaması Apple Clips Nedir? Apple Clips Nasıl Kullanılır ? Apple Clips hangi cihazlarda kullanılabilir?

Apple’ın yeni video uygulamasının özellikleri neler ve hayatımızda neleri değiştirecek?

Apple Clips Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Apple’a göre Clips, yeni eğlence aracımız olacak. Gerçekten de Clips ile metinler, efektler, grafikler ve çok daha fazlasını kullanarak video hazırlamak ve paylaşmak oldukça kolay.

Apple Clips Nedir, Nasıl Kullanılır

Clips’e hızlı ve kolay bir şekilde içerik ekleyebilirsiniz. İster anlık olarak yaptığınız kayıtı isterseniz arşivinizden bir video klibini veya bir fotoğrafı kullanabilirsiniz.

Apple Clips Nedir, Nasıl Kullanılır

Canlı Başlıklar ile videonuz için animasyonlu alt yazılar oluşturmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken kayıt yaparken konuşmak. Üstelik alt yazılar tümüyle sesinize senkronize ve alt yazı tarzlarından dilediğini seçebilirsiniz.

Apple Clips Nedir, Nasıl Kullanılır

Clips ile videonuza en çok yakışan filtreyi seçebilir ve ardından videonuza bir emoji ekleyebilirsiniz. Emoji ile birlikte konuşma balonları ve oklar gibi başka eklenceli katmanları da kullanmanız mümkün. Tüm bunlara ek olarak, uzunluğuna göre otomatik olarak ayarlanan müziklerle videonuzun havasını da değiştirebilirsiniz.

Apple Clips Nedir, Nasıl Kullanılır

Clips, videolarınızdaki kişileri tanıma özelliğine sahip. Bu da paylaşım yapmayı kolaylaştırıyor ve paylaşmadan önce akıllı önerilerde bulunuyor. Mesela videonuzda yer alan Merve’ni Clips tespit edebilir ve videonuzu paylaşacağınız anda ona Mesajlar aracılığıyla videoyu göndermeniz için öneride bulunuyor. Clips tüm sosyal ağlarla da senkronize çalışmaktadır.

Apple Clips hangi cihazlarda kullanılabilir?

Clips, iOS 10.3 veya daha yeni sürüm yüklü iPhone 5s veya daha yeni modeller, iPad Pro, iPad (5. nesil), iPad Air veya daha yeni modeller, iPad mini 2 veya daha yeni modeller ve iPod touch (6. nesil) ile uyumlu olacak.

Apple’ın en yeni uygulaması Clips, Nisan ayında App Store’da yerini alacak. Clips uygulamasıyla ilgili tüm bilgilere Apple’ın web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak : AppleFoni

] }

1 Yorum

Sorunum çözüldü sayenizde. Teşekkürler :)

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol