Apple iPhone’da QR kod nasıl kullanılır?

Apple iPhone kullanıcıları, akıllı telefonlarını kullanarak QR kod okuma nasıl yapılır? uygulamalı olarak hazırladığımız çalışmada kolaylıkla öğrenebilir.

Apple iPhone’da QR kod nasıl kullanılır

Akıllı telefonların kameralarını kullanarak okuttukları ve özel matriks barkod sistemi olarak bilinen QR kodlar, artık hayatımızın vazgeçilmezi halini almış durumda. Pek çok markanın gazete veya dergi ilanlarında da kullandıkları QR kodları, Apple iPhone’larda nasıl okutabiliriz? haberin devamında yazılı adımları tek tek izleyerek iPhone’unuzdan QR kodları okutmaya hemen başlayabilirsiniz.

QR-Code-Reader

Öncelikle Appstore’a giriyoruz. Uygulama arama alanına QR Reader yazıyoruz ve karşımıza çıkan QR Reader For iPhone uygulamasına tıklıyoruz ve indirmenin tamamlanmasını bekliyoruz. Daha sonra indirdiğimiz uygulamayı açarak kamera özelliğini aktif hale getiriyoruz. (Uygulama çalıştığında direk kamera açık hale gelmesi gerekiyor) Ve sonrasında QR kod’a doğru telefonumuzun kamerasını gösteriyoruz ve QR’ın barındırdığı kod/açıklama/tanım ortaya çıkıyor. Tabi burada QR kodun özellikleri ortaya çıkıyor. Örneğin QR koda bir link yerleştirilmiş ise uygulama veya sayfa linkine gidiyor. Bir video linki yerleştirilmişse eğer video açılıp oynamaya başlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu