Facebook’ta Arkadaşlarınızın Durum Güncellemeleri ni Kaçırmaya Son!

Facebook'ta Fotoğraflarınızı düzenleyin 1

Eğer Facebook’ta çok fazla arkadaşınız varsa herkesin durum güncellemeleri ni takip etmenin ne kadar çileden çıkarıcı bir durum olduğunun farkına varmışsınızdır. Belki zaman tünelinizdeki son haberleri okumayı denemiş olabilirsiniz, ancak okumak istediğiniz şeyler oyun güncellemeleri ve konum bildirme mesajları arasında kaybolup gitmiş olabilir.

En önemli güncellemeleri kaçırmak istemiyorsanız, kişileri Yakın Arkadaşlar listenize ekleyebilirsiniz. Kendi oluşturduğunuz listeyi kullanmak yerine, Facebook’un sağladığı bu listeyi kullanmanın önemli nedenlerinden biri uyarılardır ve bu listedeki kişilerden hangi tür uyarılar alacağınızı siz belirleyebilirsiniz. Hazır mısınız? O halde yapmanız gerekenler şunlar:

facebook-3

Adım 1: Listeyi yönet sayfasını açın ve Yakın Arkadaşlar’a tıklayın.

Liste yönetim seçeneğine tıklayarak listenizde olacak arkadaşlarınızı ekleyin

facebook-2

Adım 2: Liste ekrana geldiği zaman, Listeyi Yönet tuşuna basınız ve Listeyi Düzenleye tıklayın.

Adım 3: Açılan pencereden Bu listedekiler adlı açılır menüye tıklayınız ve Arkadaşlar’ı seçiniz. Şimdi listeye eklemek istediğiniz arkadaşlarınızı fotoğraflarına tıklayarak seçebilir ya listeden isimlerini aratabilirsiniz. İşleminiz sona erdikten sonra Bitir  tuşuna basınız.

Yakın arkadaşlarınız hakkında almak istemediğiniz güncellemelerin onay işaretini kaldırın

facebook-1

Adım 4: Listeyi Yönet seçeneğine tıklayın ve daha sonra görmek istediğiniz güncellemelerin türünü seçin.  Menü size alacağınız güncelleme türlerini sunacaktır, görmek istediğiniz güncellemelerin yanında onay işareti olduğundan emin olunuz. Örneğin, oyun güncellemelerini görmek istemiyorsanız, tercihinizi burada belirterek oyun güncellemelerini almayabilirsiniz.

Artık, en yakın arkadaşlarınızın güncellemelerini kaçırmayacağınız için listenizde gezinmenize de gerek kalmamıştır. Bunun yanı sıra, seçtiğiniz her güncelleme için telefonunuz ya da e-posta aracılığıyla uyarılar alacaksınız. (Birinin yazınıza cevap yazdığında gelen bildirim gibi)

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol