İnternet bağlantısı gerektirmeyen anlık mesajlaşma uygulamaları

İnternet bağlantısı gerektirmeyen anlık mesajlaşma uygulamaları, internetsiz mesajlaşma uygulamaları, internetsiz çalışan mesajlaşma programı

İnternet bağlantısı gerektirmeyen anlık mesajlaşma uygulamaları deprem, sel gibi doğal afetlerde işinize gerçekten yarayacak uygulamalardır.

Mobil iletişim en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda kesintiye uğrayabiliyor. Özellikle deprem, sel gibi doğal afetlerde tüm iletişim kesiliyor. Operatör hizmetinin kesintiye uğraması sevdiklerimize ulaşmakta ve onlardan haber olması konsuunda gerçekten can sıkıcı oluyor.

İnternet bağlantısı gerektirmeyen anlık mesajlaşma uygulamaları Bluetooth bağlantısı üzerinden 200 metreye kadar mesaj göndermenize izin veriyor. İnternetiniz olmasa bile hayatta olduğunuzu bildirebiliyorsunuz.

WhatsApp, Line, Facebook Messenger gibi bilindik uygulamalardan farklı olarak bir P2P programı ve mesajı iletmek için merkezi bir sunucu kullanmıyor. Android telefon ve iPhone’larla uyumlu çalışıyor.

İnternet bağlantısı gerektirmeyen anlık mesajlaşma uygulamaları

Güvendeyim

İnternetsiz mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan AKUT ile birlikte geliştirilen Güvendeyim uygulaması, hem iOS hem de Android versiyonu olan ücretsiz uygulama deprem gibi doğal afet durumlarında sizlerin bilgilerini kısa mesaj ile önceden belirlediğiniz kişilere gönderiyor ve güvende olduğunuzu bildiriyor.

Güvendeyim (Android)

Güvendeyim (IOS)

FireChat

İnternet bağlantısı gerektirmeyen anlık mesajlaşma uygulamaları arasında oldukça popüler FireChat. 60 metre uzaklığa kadar iletişimi sürdürebiliyorsunuz. Kullanıcı adı ve avatar seçerek hemen kullanmaya başlayabileceğiniz uygulama, pili de çok fazla tüketmiyor, çok güçlü tasarruflu bir uyuglama. Hem Android hem de iOS cihazlarla uyumlu.

FireChat (Android)

FireChat (IOS)

Signal Offline Messenger

Signal, 100 metreye kadar menzil içinde internet veya yerel ağ olmadan haberleşmenize izin veriyor. Başka bir sinyal algılandığında iletişimi sağlayabiliyorsunuz. Ses, fotoğraf, metin ve video gönderebiliyorsunuz. Aynı anda birden fazla kişiyle iletişimi sürdürebildiğiniz uygulama güvenli bir sistem kullanıyor.

Signal Offline Messenger (Android)

Signal Offline Messenger (IOS)

Bridgefy

İnternetsiz çalışan mesajlaşma programı arasında yer verdiğimiz Bridgefy isimli çevrimdışı mesajlaşma uygulaması, internet ve şebeke gerektirmeden bluetooth vasıtasıyla mesaj aktarımı sağlıyor. İnternet kesintisi ve doğal afetlerde fayda sağlıyor.

Bridgefy (Android)

Bridgefy (IOS)

Vojer

Telefonunuz 3G veya 4G şebeke kapsama alanı dışındaysa, Vojer uygulamasını kullanarak yakınınızdakilerle iletişime geçebilirsiniz. Mesaj gönderimini P2P sunucusunu kullanarak sağlayan uygulama, rehberinize ve diğer verilere erişmez. Gönderilen veya gelen tüm mesajlar şifreleniyor. Sadece iOS cihazlarla uyumlu.

Vojer (Android)

Vojer (IOS)

Briar

P2P mesajlaşma uygulaması Briar, iletişim için güvenli, basit bir yol sunuyor. Cihazlar arasında doğrudan aktarılan mesajları senkronize ediyor. Ayrıca zayıf ağ durumunda mesajları Bluetooth veya WiFi üzerinden senkronize edebiliyor. Acil durumlarda mesajların kesintisiz aktarılması için çok faydalı olan uygulama Tor ağı üzerinden de senkronize edebiliyor. Sadece Android telefonlarla uyumlu.

Briar (Android)

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol