Bilgisayar

İnternetim Neden Yavaş?

Bu yazımızda internet hız sorunları yaşayanlar, internetim neden yavaş diyenler ve internet hızını arttırmak isteyenler için bazı tavsiyelerde bulunacağız.

İnternetim Neden Yavaş, nasıl hızlanır?

Bağlantı hızınız; bağlanmaya çalıştığınız sitenin durumuna, kablosuz bağlantılarda modeme olan mesafeye ve çevresel faktörlere bağlıdır.

Modeminizi belli aralıklarla kapatıp açarak zaman zaman yaşanabilecek geçici bağlantı ve hız sorunlarını giderebilirsiniz. Modeminizin fişini çekip 30 saniye bekledikten sonra yeniden takarak ışıkların yanmasını bekleyiniz.

Modeminize reset attınız fakat hala internet sorunu mu yaşıyorsunuz ? O zaman yavaş olan internetinizi hızlandırmanın bir diğer yolu ise, kullandığınız internet tarayıcınızın eklentilerini kontrol edin. Kullanmadığınız eklentileri kaldırın ve mümkün olduğunca eklenti kullanmamaya çalışın. Eklentiler siz her internete girdiğinizde yeniden yüklenerek internet hızınızda yavaşlatmalara neden olabilmektedir.

Tek bir sitede sorun yaşıyorsanız bu durum bağlanmaya çalıştığınız siteden kaynaklanıyor olabilir.

Kablosuz bağlantılarda internete bağlandığınız cihazın modeme olan uzaklığı ve çevresel faktörler bağlantı hızınızı etkiler
Modeminizden uzak bir noktada internete bağlanmaya çalışıyorsanız, sinyal güçlendirici ürünler kullanılarak bağlantı hızınızı iyileştirebilirsiniz.

Kablolu internet kablosuz internete göre daha hızlı internet kullanımı sağlar. Bilgisayarınızdan bağlanıyorsanız bilgisayarcınızdan cat5 veya cat6 türü kablo alarak internetinizi kablolu kullanabilirsiniz.Kablonun bir ucunu modeminizin arka kısmındaki portlardan birine diğer ucunu da bilgisayarınızdaki Ethernet portuna takarak internete bağlanabilirsiniz.

Yavaş internet sorununuz hala çözülmediyse, internet sağlayıcınızı arayarak internet bağlantınızın yenilenmesi talebinde bulunabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol