İntro Nasıl Yapılır ?

intro nasıl yapılır, intro yapma, video intro oluşturma

Bir Youtube kanalınız var ve videonun başına yada sonuna intro’lar koymak istiyor ancak İntro nasıl yapılır bilmiyorsanız yazımızda videolarda kullanabileceğiniz introları nasıl programsız yapacağınızı ele alacağız.

İngilizce bir kelime olan “intro” başındaki “in” kökünden de anlaşılacağı gibi “giriş” anlamına gelmektedir. İntro, istediğiniz videonun başına, ortasına sonuna veya hangi kısmına isterseniz koyabileceğiniz bir animasyondur. Aynı şekilde bir videonun sonunda yer alan, firma logosu, web adresi gibi bilgilerin yer aldığı bitiş/kapanış kısmı da “outro” olarak adlandırılmaktadır.

YouTube kanallarının büyük bir kısmının kullandığı intro, hem izleyicinin odağını toplamada hem de kanalın ne ile ilgili olduğunu yansıtmada çok başarılıdır.

Kendi intronuzu oluşturmak için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir çok araç mevcut. Bunların arasında en iyi intro yapma, video intro oluşturma araçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Animaker

intro nasıl yapılır, intro yapma, video intro oluşturma

Animaker, seçeneklerin arasında en popüler araçlardan biridir. Kalite ve basitlik arasında mükemmel bir denge arıyorsanız, bu çevrimiçi olarak kullanılan aracı tercih edebilirsiniz. Burada 20 ücretsiz şablondan birini seçebilir ya da sıfırdan kendi intronuzu tasarlayabilirsiniz.

Panzoid

intro nasıl yapılır, intro yapma, video intro oluşturma

Panzoid bilhassa intro için klişe bir şablon kullanmak istemeyenler için mükemmel bir seçim olacaktır. Bu platformda hâlâ bir şablon seçebilirsiniz fakat bir topluluk üyesi tarafından oluşturulacaktır. Bu sayede intro için benzersiz bir temel oluşturmuş olacaksınız.

Blender

intro nasıl yapılır, intro yapma, video intro oluşturma

Blender açık kaynaklı bir 3B oluşturma aracıdır. Yukarıda listelediğimiz araçlardan biraz daha gelişmiştir ve nasıl yapacağınıza dair eğitim alabilmektesiniz. Eğitim odaklı bilgilerden faydalanarak Blender’ı nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Eşsiz bir 2D intro yahut 3D intro oluşturmak istiyorsanız, sizin için en iyi seçenek Blender olacaktır.

LightMV

intro nasıl yapılır, intro yapma, video intro oluşturma

LightMV, şık video introları oluşturmanız için fotoğraf ve metin eklemenize olanak veren hızlı ve etkin, online bir video oluşturma programıdır.

YouTube Ses Kütüphanesi

intro nasıl yapılır, intro yapma, video intro oluşturma

Intronuza müzik ya da ses efekti eklemek istiyorsanız YouTube Ses Kütüphanesi’ne bir göz gezdirmenizi öneririz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok parça bulunmaktadır. Buradaki müzik ve ses efektleri YouTube tarafından yayımlandığı için bu müzikleri ya da ses efektlerini kullandığınızda hiçbir zaman hak sahiplerinin telif hakkı şikâyetinde bulunabileceği endişesini yaşamanıza gerek kalmamaktadır.

İntro nasıl yapılır yazımızda intro yapma işlemleri hakkında bilgiler verdik.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

- - - -
DMCA.com Protection Status