Mobil

iPhone ve iPad için en iyi Tweakler

Jailbreakli IOS cihaz kullananlara iPhone ve iPad için en iyi Tweakleri bir araya getirdik.

Apple’ın iOS cihazlarına çok farklı değişiklikler yapmamızı sağlayan jailbreak işlemi ile Cydia üzerinden dağıtılan tweakleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Tweak nedir ?

Tweak, jailbreak yapılmış iOS cihazlarının Cydia’dan indirip cihazlarına yükledikleri uygulamalara verilen isimdir.

Apple kullanıcılarının Jailbreak işlemi yaptıktan sonra kullanmış oldukları modifikasyon yazılımlarının tümüne Tweak adı verilmektedir. Bu Tweak’ler yardımıyla cihaza üst düzey özellikler eklenebilir ve basit kişiselleştirmeler sağlanabilir.

Cydia nedir?

Cydia, tüm iOS cihazlar için bağımsız, üçüncü taraf bir yükleyici uygulamasıdır.

Jailbreak nedir?

Jailbteak iOS cihazınızda kök erişim elde etme, birçok işlemi gerçekleştirme, iOS’u değiştirme ve Apple tarafından dayatılan tüm kısıtlamaları kaldırma işlemidir.

Tweak nasıl yüklenir ?

Tweakler genelde BigBoss reposunda ücretli satılmakta. Ücretli olan bu tweakleri ücretsiz indirmek için cydia repo/kaynak eklemeniz gerekir.

Cydia Nasıl Kullanılır?

Cydia’yı iPhone veya iPad cihazınız için geliştirilen ve içerisinde on binlerce içeriğin yer aldığı alternatif bir uygulama deposu olarak düşünebilirsiniz. Bu uygulama deposunu genişletmek her zaman için sizin, yani kullanıcının elindedir. Cydia’ya repo adı verilen farklı yazılım kaynaklarını (repository) ekleyerek daha geniş bir arşive sahip olabilir ve istediğiniz içeriklere erişebilirsiniz.

Cydia’nın içerisinde yer almakta olan içeriklerin büyük bir bölümü ücretsiz olmasına karşın hepsi ücretsiz değildir. Özellikle son yıllarda Cydia üzerinde meydana getirilen geliştirmeler sonucunda artık iOS geliştiricileri Cydia ile kurulabilen Tweak’leri geliştirip, bu Tweak’leri uygun rakamlar üzerinden satışa sunarak gelir elde edebiliyor. Dolayısıyla Cydia ile her şeyin ücretsiz olduğu dönemlerin artık geride kaldığını söyleyebiliriz. Eğer ücretli bir Tweak’i satın almak istiyorsanız, Cydia üzerinden bir kullanıcı hesabı oluşturabilir ve ardından Cydia’nın kabul ettiği ödeme yöntemlerinden birini ekleyerek uygulama alışverişinize başlayabilirsiniz.

iPhone ve iPad için en iyi Tweakler

iCleanerPro

İcleaner PRO , iPhone, iPad ve iPod touch için benzer . Kullanılmayan diller, klavyeler, ses kontrol dilleri vb. Gereksiz dosyaları kaldırır ve iOS cihazınızdaki değerli depolama alanını boşaltmak için çok daha fazlasını kaldırır. Cihazınızda daha az depolama alanı varsa, çok kullanışlı olabilir.

Barmoji

Emojiyi göstermek için iPhone X’unuzdaki klavyenin altındaki alanı kullanın.

HideBarX

İPhone X’inizin altındaki ev çubuğundan kurtulmak için bu ince ayarı kullanın

Semperon

İPhone X’de Saat, tarih ve okunmamış bildirimleri gösteren bir Sürekli Görüntüleme modunu etkinleştirir. Pil ömrü üzerinde hafif bir etkisi vardır.

AppAdmin

App Store’dan bir uygulamanın daha eski bir sürümüne geçmek için bu çimdik kullanın.

CCLinker

Kontrol Merkezi’ndeki düğmelere uzun bastığınızda doğrudan ilgili Wi-Fi veya Bluetooth ayarlarına atlamak için bu ince ayarı kullanın.

Safari Artı

Videolara film rulosunda doğrudan indirme imkanı da dahil olmak üzere Safari’ye birçok faydalı özellik ekler.

SilentScreenshot

Ekran görüntüsü sesini devre dışı bırakır.

AppHide

İPhone’unuzda yüklü uygulamalardan bazılarını gizlemek için bu ince ayarı kullanın.

Instagram ++

Instagram Plus, resmi Instagram uygulamasında olmayan ek özellikleri içeren modlanmış bir Instagram uygulamasıdır, yani modlu Instagram diyebiliriz.

Instagram plus Instagram’dan daha çok özelliğe sahip bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde başkalarının canlı yayınlarına katılabilir, hikâyelerini izleyebilirsiniz fakat onlar sizin gördüğünüzü görmez. Fotoğraf ve videoları doğrudan indirebilirsiniz ve hesabınızın onaylı hesap olarak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Eclipse X

Ücretli bir tweak ancak iOS 12 ve bazı popüler üçüncü taraf uygulamalarına sistem çapında bir karanlık modu ekler. Bu ince ayarını, sistem genelinde karanlık mod da ekleyen Noctis12 ile birlikte kullanabilirsiniz.

Night Maps

Google Haritalar, Apple Haritalar, Nokia Haritalar ve diğerlerine karanlık bir mod ekler.

mikoto

Çok sayıda cihaz özelleştirme ile ilgili seçenek ekler.

CCModules

Bu jailbreak ayarını kullanarak Kontrol Merkezine özel ve bazı kullanışlı modüller ekleyin.

TSS Saver

SHSH BLOB’ları doğrudan telefonunuzdan kaydetmek için bu ince ayarını kullanın.

NoBetaAlert

Bu tweak’ı kullanarak bir beta iOS derlemesi çalıştırdığınızı bildiren sinir bozucu açılır mesajlardan kurtulun. İPhone’unuzda iOS 12.1.1 beta 3 kullanıyorsanız son derece yararlıdır.

Filza Dosya Yöneticisi

İPhone’unuz için güçlü bir dosya yöneticisi.

ShortLook

Genel bildirimlerin görünümünü geliştirir.

DarkSounds

Apple Music uygulamasına karanlık bir mod ekler.

Deluminator

Ziyaret ettiğiniz tüm web sitelerine karanlık bir mod ekler. Karanlık mod olarak iPhone X sahipleri için harika, pil ömrünün korunmasına yardımcı olabilir.

AnimasyonlarBeFast

Sistem animasyonlarını hızlandırır ve böylece telefonun daha keskin ve daha hızlı hissetmesini sağlar.

Cylinder

Cytlinder , bir sayfadan diğerine geçerken Giriş ekranı uygulaması simgelerini hareketlendiren inanılmaz bir jailbreak tweak özelliğidir. Ana ekranınıza şık bir görünüm kazandıran bir düzine animasyon efekti sunar.

Notifica

İsteklerinizi ve gereksinimlerinize göre bildirimleri özelleştirmenizi sağlar.

YouTube için Cercube

Video indirme, reklamları engelleme, arka planda video oynatma ve daha fazlası gibi YouTube ile ilgili kullanışlı seçenekler sunar.

Floaty Dock

İPhone’unuzdaki ana ekranın bir iPad’inkine benzemesini sağlayın. Bu tweak’ı kullanarak dock’a beşinci bir simge de ekleyebilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: Bu içerik koruma altındadır!