iPhone Titreşim Sorunu Nasıl Çözülür ?

iPhone Titreşim Sorunu Nasıl Çözülür ?

iPhone sessizde titreşim çalışmıyor ? iPhone Titreşim Sorunu Nasıl Çözülür ? İşte Titremeyen iPhone’ları titretip kendine getirecek yöntemler.

iPhone telefonunuzda titreşim açıksa her telefonda olduğu gibi bildirim ve uyarı durumunda sizi titreşim yayarak uyarıyor. Titreşim açık olduğu halde uyarılamayan cihazlarda,önemli mesajları ya da aramaları duyamayan kullanıcıların sorunu çözmesine yardımcı olacak bazı yöntemler var.

iPhone Titreşim Sorunu Nasıl Çözülür ?

Öncelikle Ayarlar‘ı açıp oradan Sesler‘e gidin. Burada Zil ve titreşim ile sessiz titreşimi göreceksiniz. Zil üstünde titreşimi seçerseniz iPhone sessiz değilken titreşir. Ancak sessiz titreşimi seçerseniz iPhone sessiz modda olsa bile titreşir.

Sessiz titreşimi seçtiniz ancak iPhone’unuz hala direniyorsa ona da bir çözüm var. Cihazının ayarlarını sıfırlamak. Varsayılanlara dönüp tekrar iPhone’unuzun test edin.

Yine işe yaramadıysa iPhone’unuzu iTunes veya iCloud ile yedekleyip bilgisayara bağlayın. iTunes’u açıp özet sayfasına gidin. Buradan Geri Yükle düğmesini tıklayıp ekranda çıkan talimatları izleyin. Sonra iPhone’unuzun titreyip titremediğini test edin.

Yine olmadıysa titrememe sorunu donanımsal olabilir.

Ayarlar menüsünden ‘Sesler‘e gidin, sessiz modda titreşimi aktif hale getirin ve kapatıp açın. Cihaz titreşiyorsa sorun donanımsal değildir, yazılımsaldır.

Yine titremezse bu kez de ayarlar sayfasında Zil üzerinde titreşim ve zil seçeneklerinde titreşim seçeneğinin üzerine gelin ve ardından sessiz / zil düğmesini vne ve arkaya çevirin. Yine de titremezse titreşim motorunda bir sorun var demektir ve Apple servisinden randevu almanız şart demektir.

:: iPhone’da Titreşim Nasıl Değiştirilir ?

Kaynak: TeknolojiOku

 

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol