macOS Sierra Özellikleri

macOS Sierra Özellikleri 1

Yeni MacOS işletim sistemi macOS Sierra nihayet çıktı. iOS 10‘nun ardından gelen bu işletim sistemi güncellemesiyle beraber Siri masaüstüne taşınıyor. Peki macOS Sierra Özellikleri neler?

Apple marka bilgisayar kullananlar için beklenen an da gelip, çattı. 20 Eylül 20:00 itibariyle macOS Sierra işletim sistemi güncellemesini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Yeni macOS ile birlikte bilgisayar tecrübeniz de hayli farklılaşacak gibi görünüyor. Sierra’nın en büyük özelliği Siri’yi yanı başınıza getirmesi oluyor. Bilgisayar için özel olarak tasarlanan Siri size rehberlik etmeye hazır.

macOS Sierra Özellikleri

Az önce de söyledik, yeni sistemin en büyük özelliği Siri’nin iOS’tan taşınması oluyor. Kişisel asistan şimdi her zaman her konuda size sadece bir tık uzaklıkta. iOS hizmetlerini Mac’inize taşıyan Siri, masaüstünde gerçekleştirdiğiniz günlük işleriniz için yeni yollar sunacak.

macOS Sierra Özellikleri

Apple’ın açıklamasına göre Mac’e özel olan Siri multitasking özellikleriyle öne çıkıyor. Örnek olarak, siz bir belge üzerinde çalışırken, Siri’den iş arkadaşınıza o belgenin gönderilmek üzere olduğunun haberini verebilir. Tek yapmanız gereken, bunu ondan istemek.

Siri’ni dikkat çeken özelliklerinden biri de dosya konumunu kolayca bulması oluyor. Belgeyi aradığınızı söylediğiniz takdirde, Siri o belgeyi kolayca bulacak.

Bunların dışında, bilgisayarda kalan boş alanı hesaplamak, istediğiniz müzikleri çalmak, hava durumunu öğrenmek, arkadaşlarınıza notlar bırakmak, özel etiketli fotoğrafları bulmak gibi tonla işinizi Siri’ye yaptırabilirsiniz.

Evrensel pano ile tüm Apple cihazlarınız birbiriyle etkileşim sahibi oluyor. iPhone üzerinde gördüğünüz bir fotoğrafı kopyalayıp, hemen yanınızda bulunan bir Mac’e yapıştırabilirsiniz.

macOS Sierra Özellikleri

Apple Watch sayesinde, Mac’inizde otomatik olarak oturum açabilirsiniz. Böylece sistem sizden koymuş olduğunuz parolayı istemeyecektir.

iCloud Drive sayesinde Mac’inizin masaüstündeki dosyalara doğrudan iPhone kullanarak erişebilirsiniz.. Çünkü artık masaüstünüzdeki ve Belgeler klasörünüzdeki dosyalar iCloud Drive’da saklanabiliyor ve aynı zamanda güncelleniyor.

macOS Sierra depolama alanı yönetiminde de ilginç bir çözüm sunuyor. Artık nadir kullandığınız dosyalar otomatik olarak iCloud’da saklanıyor ve sadece ihtiyaç duyduğunuzda size sunuluyor.

macOS Sierra hangi cihazlara geldi?

MacBook ve iMac cihazlar için gelen güncellemede 2010 sonrası MacBook Pro ve MacBook Air modelleri, Mac Pro‘nun ise 2010 sonrası cihazları bu güncellemeyi alacaklar. iMac içinse belirlenen tarih 2009.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol