Netflix Telefondan Televizyona Nasıl Bağlanır ?

Netflix Telefondan Televizyona Nasıl Bağlanır ?

Netflix Telefondan Televizyona bağlamanın bir çok yolu var. Biz bu makalemizde Chromecast, İkinci ekran ve HDMI kablo kullanarak Netflix telefondan tv ye aktarma nasıl yapılır anlatacağız.

Netflix günümüzde popülerleşen “streaming media” akımının en önemli temsilcisidir. Yerli yabancı farklı türde geniş bir film, dizi, tv şov arşivine sahip olan Netflix, legal olarak online film ve dizi izlemek isteyenlerin tercih ettiği bir uygulama olan Netflix Temel, Standart, Özel ve Mobil özel olmak üzere 4 paket sunmaktadır.

TV’nizde Netflix’i görüntülemek için kullanabileceğiniz cihazlar ve uyumlu bağlantılar şu şekildedir.

  • PC Masaüstü / Dizüstü Bilgisayar – Windows
  • Direkt Kordon / Bağlantı
  • Kablosuz – Yangın Sopa, Roku Çubuğu, Chromecast
  • Telefon ve Tablet (Android / iPhone – iPad, Kindle)
  • Akıllı TV (Samsung, Panasonic, Sony, LG, vb.)
  • Apple TV
  • Konsollar – Xbox One / PS4

Bu cihazlardan herhangi birine sahipseniz, Netflix’i bir TV’ye bağlayabilir ve oynatabilirsiniz.

Aynı anda 4 ekran üzerinden eş zamanlı izlemeyi desteklemesi de platformun beğenilen yanlarından bir diğeri. Tek Netflix üyeliği alıp istediğiniz kadar üye dahil edebiliyorsunuz.

Netflix’i telefonfan televizyona aktarmanın bir çok yolu bulunmaktadır.

Netflix Telefondan Televizyona Nasıl Bağlanır ?

Chromecast kullanarak Netflix’i Telefondan Televizyona Bağlamak

Netflix telefondan televizyona görüntü aktarmanın en kolay yolu diyebiliriz. Telefondaki görüntüyü kablosuz olarak televizyona aktarmanızı sağlayan Chromecast, televizyonunuzda bir özellik olarak dahili bulunabileceği gibi ayrıca satın alınabilen bir cihazdır. iPhone ve iPad’de kablosuz görüntü yansıtma özelliği AirPlay’i kullandıysanız Chromecast de benzer şekilde çalışıyor.

Chromecast kurulumunu tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken telefondan Netflix’i açıp tepedeki Yayınla simgesine dokunup Chromecast’inizi seçmek. Televizyonunuzun dahili Chromecast özelliği varsa aynı adımları takip ederek görüntüyü mobilden TV’ye verebilirsiniz. Sadece görüntüyü aktarmakla kalmıyor, ileri geri sarma, duraklatma, ses ve altyazı ayarlarını da değiştirebiliyorsunuz.

Netflix Telefondan Televizyona Nasıl Bağlanır ?

İkinci Ekranı Kullanarak Netflix’i Telefondan Televizyona Bağlamak

Akıllı televizyona sahipseniz modeli markası ne olursa olsun yüksek ihtimal Netflix ya yüklü gelmiştir ya da sonradan indirilip yüklenebilir. Akıllı televizyonunuzda ve mobil cihazınızda aynı Netflix hesabıyla oturum açarak mobil cihazınızı bir uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz. Mobilde Netflix’i açıp Yayınla simgesine dokunup televizyonunuzu seçmeniz yeterli. Tek dikkat etmeniz gereken; telefonla televizyonun aynı WiFi ağına bağlı olması.

HDMI Kablosu Kullanarak Netflix’i Telefondan Televizyona Bağlamak

iPhone kullanıyorsanız Lightning to HDMI kabloyla, Android telefon kullanıyorsanız micro HDMI kablo ya da USB-C to HDMI kabloyla mobilden televizyona görüntüyü aktarabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol