1. Ana Sayfa
  2. BİLGİSAYAR
  3. Nvidia FrameView nedir, nasıl indirilir ?

Nvidia FrameView nedir, nasıl indirilir ?

NVIDIA performans ve güç kıyaslama uygulaması olan Nvidia FrameView nedir, nasıl indirilir ?

Nvidia FrameView nasıl indirilir ?

NVIDIA performans ve güç kıyaslama uygulaması olan NVIDIA FrameView’ı tanıttı. Peki Nvidia FrameView nedir, nasıl indirilir ?

Nvidia FrameView nedir ?

FrameView, geniş çeşitlilikte grafik kartlarının kare hızı, kare süresi, güç ve watt başına performansını ölçen bir uygulamadır.

FrameView diğer ölçme seçeneklerinin aksine, geniş çeşitlilikte grafik kartları, başlıca tüm grafik API’leri ve UWP (Universal Windows Platform) uygulamaları ile birlikte çalışır. Ayrıca, özel fiziksel ekipmanlara ihtiyaç duymadan API’ler, kayıt çipi ve kart gücü* aracılığıyla gerçek zamanlı güç ölçümü sağlarken aynı zamanda detaylı performans bilgilerini toplar.

FrameView, DirectX 9, 10, 11 ve 12, OpenGL, Vulkan ve Universal Windows Platform (UWP) uygulamaları desteği sayesinde, tüm ana API’lerden ve neredeyse tüm oyunlardan veri yakalayabiliyor. Bu sayede ekran kartını test etmek isteyen kullanıcılar, güvenilir ve sorunsuz bir şekilde bu testlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Test esnasında performans üzerinde çok hafif bir etkiye sahip olan FrameView uygulaması, oyuna entegre olabilmesi sayesinde, kullanıcının oyun sırasında performans ve istatistikleri görmesine; izin verilmesi halinde, oyun yapımcısı için ayrıntılı ve karşılaştırmalı veri toplanmasına olanak sunuyor.

Bu yazılım, şimdilik yalnızca Nvidia ekran kartları ile kullanılıyor. AMD ekran kartları ile birlikte tam bir şekilde kullanılabilmesi için kullanıcılar AMD ekran kartlarının API’lerini doğru girmesini istiyor.

Nvidia FrameView nasıl indirilir ?

Nvidia’nın sitesinden Nvidia FrameView indirme linkine  tıklayarak indirebilir ve hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap