Nvidia GeForce Now Nedir?

Nvidia GeForce Now nedir, nasıl kullanılır, GeForce Now fiyatı, GeForce Now üyelik paketleri ve ücretleri.

Nvidia şirketine ait bir yazılım olan Nvidia GeForce Now nedir, nasıl kullanılır, GeForce Now fiyatı, GeForce Now üyelik paketleri ve ücretleri ve GeForce Now sistem gereksinimleri hakkında tüm bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Nvidia GeForce Now nedir yazımızda okuyacağınız konu başlıkları;

 1. Nvidia GeForce Now nedir?
 2. GeForce Now nasıl kullanılır?
 3. GeForce Now fiyatı ne kadar?
 4. GeForce Now Basic nedir?
 5. GeForce Now Premium nedir?
 6. GeForce Now sistem gereksinimleri

Nvidia GeForce Now nedir?

Nvidia GeForce Now, internet bağlantısı üzerinden yüksek grafikli oyunlar dâhil olmak üzere yüzlerce farklı oyunu yüksek seviye donanıma ihtiyaç duymadan oynamayı mümkün kılan bir oyun yayın servisidir.

GeForce Now, 15 Mart 2021 tarihinde Türkiye’de hizmet vermeye başlayacak. Bu tarihten itibaren Türkiye’deki tüm oyuncular GeForce Now kullanabilecekler.

GeForce Now nasıl kullanılır?

GeForce Now kullanabilmek için ilk olarak NVIDIA GeForce Now internet sitesini ziyaret etmelisiniz.

Ardından bir NVIDIA hesabınız varsa onunla, yoksa yeni bir hesap açarak sitede oturum açmanız ve son olarak üyelik tercihinizi yapmanız gerekiyor.

GeForce Now fiyatı ne kadar?

Ücretsiz ve Premium sürümleri bulunan GeForce Now, özellikle bilgisayarları yüksek performans isteyen oyunları kaldırmayan oyuncular için büyük kolaylık sağlayacak.

GeForce Now’ı ücretsiz olarak kullanmak mümkün ancak bazı kısıtlamalar mevcut.

Özel pakette aylık 49.5 TL fiyatlandırma üzerinden 3 ay boyunca geçerli Premium abonelik şeklinde toplam 149.7 TL fiyat ödenmesi gerekli. Bu paket, 3 ayın sonunda tekrarlanmayacak ve o tarih itibarıyla yeni bir Premium paket satın alınması gerekecek.

GeForce NOW GAME+ aylık Premium üyelik ücreti ise 74.9 TL oldu. Bu pakete sahip kullanıcılar, yine öncelikli oturum süresi ile RTX desteğine sahip olacak.

Aboneliklerin tümü herhangi bir taahhüt içermiyor ve kullanıcılar dilediği zaman aboneliğini sonlandırabiliyor.

Nvidia GeForce Now Nedir?

GeForce Now Basic nedir?

Herhangi bir güçlü donanıma sahip olmadan internetiniz aracılığı ile oyunlar oynayabileceğiniz GeForce Now’ın ücretsiz olan BASIC sürümü, her oyuncuya 1 saatlik oturum süresi sunuyor.

GeForce Now Premium nedir?

GeForce Now’ın Premium sürümünde uzatılmış oturum süresi bulunacak. Ücretsiz sürümü kullanan oyuncuların aksine beklemeden oyunlara girebilecekken destekleyen oyunları olduğundan çok daha iyi gösteren RTX teknolojisi de Premium paketi ile birlikte kullanılabilecek.

GeForce Now sistem gereksinimleri

Windows

NVIDIA GeForce Now, Windows işletim sistemli bilgisayarlarda yeterli internet altyapısı ile kullanılabiliyor. 64 bit Windows 7 ve daha yeni sürümlerde çalışan servis, 32 bit işletim sistemlerinde kullanılamıyor. Windows için diğer sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

 • İşletim sistemi: Windows 7, Windows 8 ve 8.1, Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Çift çekirdekli 2.0 GHz ve üstü x86-64 işlemci
 • Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
 • Ekran kartı: DirectX 11 destekli ekran kartı: NVIDIA GeForce 600 ve daha yenisi, AMD Radeon HD 3000 ve daha yenisi, Intel HD Graphics 2000 ve daha yenisi
 • Harici donanım: NVIDIA SHIELD, Sony PlayStation DualShock 4, Sony PlayStation 5 DualSense, Logitech Gamepad F310/F510/F710, Microsoft Xbox 360/One/Series X kontrolcü desteği
 • İnternet: 720p’de 60 FPS için 15 Mbps, 1080p’de 60 FPS için 25 Mbps internet bağlantısı – ethernet veya 5 GHz WiFi bağlantısı öneriliyor.

MacOS

 • İşletim sistemi: macOS 10.10 ve daha yeni sürüm
 • İnternet: 720p’de 60 FPS için 15 Mbps, 1080p’de 60 FPS için 25 Mbps internet bağlantısı – ethernet veya 5 GHz WiFi bağlantısı öneriliyor. Cihazınızda ethenet portu yoksa USB 3.1 Type-C ya da USB-A ethernet dönüştürücü kullanabilirsiniz.
 • Harici donanım: Sony PlayStation DualShock 4, Logitech Gamepad F310/F510/F710, Microsoft Xbox 360/One kontrolcü desteği

Android

 • İşletim sistemi: Android 5.0 ve daha yenisi, OpenGL ES 3.2 destekli
 • RAM: Minimum 2 GB
 • Harici donanım: Sony ve Microsoft kontrolcüleri OTG bağlantısı ile kullanılabiliyor, NVIDIA SHIELD, Razer Kishi, Razer Raiju Mobile, Razer Junglecat, Steelseries XL, Steelseries Stratus Duo

Nvidia GeForce Now nedir yazımız sona erdi.

Nvidia DLSS nedir, ne işe yarar, DLSS destekleyen ekran kartları ve DLSS destekleyen oyunlar gibi DLSS hakkında bir çok sorunun cevaplarını buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu