Palyaço Temalı Korku Filmleri

Palyaço temalı korku filmleri yazımızda eli kanlı katillere dönüşen palyaçoların rol aldığı Palyaço korku filmlerine yer vereceğiz..

It (O)

Palyaçolu Korku Filmleri

IMDB Puanı : 6.9

Yapım Yılı :  1990

Bir Stephen King romanından sinemaya uyarlama olan Palyaço olan korku filmleri listemizde yer verdiğimiz Dram ve Korku türdeki hikayeMaine’in küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğu ele alıyor.

Bu yedi arkadaş okullarında dışlanan bir gruptur. Ancak en büyük sorunları bu değildir. Arkadaşlar bir yandan hayatın getirdiği sorunlarla, bir yandan da ergenlikle uğraşırken, başlarına beklemedikleri bir bela daha açılır. Kurbanlarının korkularına göre şekle girebilen Pennywise, ürkütücü bir palyaço kılığında bu 7 çocuğa dehşet saçmaya başlar. Artık okuldaki sorunları, verecekleri hayatta kalma mücadelesine oranla bir hayli önemsiz kalacaktır…

2017’de sinemalarda topladığı 700 milyon dolarla gelmiş geçmiş en fazla gişe yapan korku filmi ünvanını ele geçiren “It”, Stephen King’in de en beğenilen romanlarından birinden uyarlandı.

The Last Circus – Son Sirk

Palyaçolu Korku Filmleri

IMDB Puanı : 6.6

Yapım Yılı :  2010

1937 yılında, İspanya İç Savaşı’nın göbeğinde, bir palyaço şovunu gerçekleştirdği sirkten alınır ve savaşa yollanır. Palyaçonun oğlu, yıllar sonra babasının yaşamıyla ilgili detayları öğrenmeye çalışırken son derece acıklı bir tablo ile karşılaşı

Killer Klowns from Outer Space – Uzaydan Gelen Katil Palyaçolar

Palyaçolu Korku Filmleri

IMDB Puanı : 6.2

Yapım Yılı : 1988

Palyaço olan korku filmleri listemizizdeki bu filmde uzaydan gelen palyaçolar, kasabayı kendilerine özgü türlü yöntemlerle katlederler. Balonlar, pamuk şekerler, gölge oyunları vb. unsurlar normalde insana zevk verebilecek iken, katil palyaçolar sayesinde bir kabusa dönüşür. Onların sirkleri, şekere buladıkları ölü insanlarla doludur

Stitches – Dikişler

Palyaçolu Korku Filmleri

IMDB Puanı : 5.7

Yapım Yılı : 2012

Bir partide yapılan bir şaka sonucu ölen bir palyaço, onu öldürenlerden intikam almak için geri döner.Başarısız bir palyaço olan Richard “Stitches” Grindle, çocukları eğlendirmek için gittiği doğum günü partisinde çocukların alay konusu olur. Kazayla ayağı takılan Stitches, açık duran bulaşık makinesinin içindeki ekmek bıçağının üzerine kafa üstü düşer ve ölür.Seneler sonra mezarından dirilen palyaçomuz, artık birer ergen olmuş doğum günü çocuklarının verdiği ev partisine ‘davetsiz onur konuğu’ olarak katılır ve zamansız ölümünden sorumlu tuttuğu gençlerden intikam almaya girişir

Clown – Palyaço

Palyaçolu Korku Filmleri

IMDB Puanı : 5.7

Yapım Yılı : 2014

Küçük oğlunun doğum gününü kutlamak isteyen bir baba süpriz bir parti düzenler partide palyaça kostümü ayarlar ve çocukları eğlendirmeyi düşünür. Fakat giydiği kostüm onu şeytan gibi birşeye dönüştürecektir

Clownhouse – Palyaço Evi

palyaço olan korku filmleri, palyaço korku filmi, palyaço temalı korku filmleri

IMDB Puanı : 5.6

Yapım Yılı : 1989

Clownhouse, Nathan Forrest Winters, Brian McHugh ve Sam Rockwell’in başrol oynadığı Victor Salva tarafından yazılmış ve yönetilen bir 1989 Amerikan slasher filmi.

Clownhouse, korku türünde gözden kaçmayacak yapıda bir örnek sergilediği ve palyaço fobisini hakkıyla dile getirdiği için, türün meraklılarının arşivlerinde yer etmesi gereken bir film.

31

Palyaçolu Korku Filmleri

IMDB Puanı : 5.6

Yapım Yılı : 2016

Cadılar Bayramı öncesi büyük bir karnavaldan kaçırılan beş işçinin başından geçen olaylardan esinlenilen filmde, tutsak alınan işçiler yalvardıkları bu insanların vicdanına kalmışlardır. Ne yapacaklarını bilemedikleri bu vaziyetten çıkmak için buldukları ve ?31? ismini verdikleri kaçış tasarıları 12 saat süren bir manyağın türlü davranışları karşısında işleri hiç de kolay olmayacaktır.

Poltergeist – Kötü Ruh

Palyaçolu Korku Filmleri

IMDB Puanı : 5.0

Yapım Yılı : 2015

1980’li yılların unutulmaz korku filmi serisi Poltergeist’in 2015 yeniden çevrimi, klasik hikayeyi yapımcı Sam Raimi’nin yeni bir yorumuyla izleyicilere sunacak. Kötü ruhların işgal ettiği bir evde mahsur kalan ve küçük kızları bu ruhlar tarafından esir alınan bir ailenin üyeleri, kızlarını kurtarabilmek için bir araya gelip mücadele etmek zorunda kalacaktır.

Gacy

Palyaçolu Korku Filmleri

IMDB Puanı : 4.7

Yapım Yılı : 2003

John Wayne Gacy gerçek bir seri katildi ve hakkında bazı filmler yapılmıştı. Gacy bir iş adamıydı ve dostlarının partilerinde palyaçoluk yapıyordu. Ama bu görünümünün altında yatan eşcinsel katilden kimsenin haberi yoktu. Yakalandıktan sonra evinden 27 ceset çıkarılmıştı. Gacy hakkında yapılan diğer filmlerde palyaçoluğu, 2003 yılı bu yapımdaki kadar öne çıkmamıştı. Bu hakiki hayat hikayesine dayanan film palyaçoların gerçek hayatta da korkunç olabildiğinin bir göstergesidir.

The Clown in Midnight – Geceyarısı Palyaçosu

Palyaçolu Korku Filmleri

IMDB Puanı : 4.2

Yapım Yılı : 1999

Çok fazla beklenti içine girmeden ve hayal kırıklığına hazır olarak seyredeceğiniz ama belki de eğlenceli bulacağınız klasik düşük bütçeli bir slasher ( korkunç ölümleri gösteren türde filmler) film. Opera sanatçısı Lorraine soyunma odasında öldürülmüştür. Yıllar sonra Lorraine’nin kızı Kate opera binasının tekrar kullanıma açılması için çalışır. Bazı garip kazalar meydana gelmeye başlar. En azından filmde Christopher Plummer var.

Killjoy – Oyunbozan

Palyaçolu Korku Filmleri

IMDB Puanı : 2.5

Yapım Yılı : 2000

Kült klasik olmaya aday Killjoy, IMDB puanındaki düşüklüğe rağmen, palyaço korku filmleri arasında sağlam bir yere sahiptir. Ardından Killjoy 2 , Killjoy 3 , Killjoy Goes to Hell ve en son olarak bu sene (2016) gösterime girecek olan Killjoy’s Psycho Circus çekilmiştir. Bir iblis olan Killjoy insanların sevgi ve yakınlık ararken yaptıkları kara büyünün bir ürünüdür. O’nu çağıranlar, ruhlarını kaybederek büyük bir bedel ödemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu