Sosyal Medya

Twitter’da Sahte(Fake) Hesap Şikayeti Nasıl Yapılır?

Twitter’da Sahte(Fake) Hesap Şikayeti Nasıl Yapılır yazımızda Twitter’da adınıza açılan veya tescilli bir marka, şirket adına açılan sahte hesapların nasıl kapatılacağını anlatacağız.

Birinin Twitter’da sizi taklit etmesi büyük bir problemdir. Sizi taklit eden profil sizin adınıza paylaşım yapabilir, başkalarının gönderilerini favorilerine ekleyebilir veya sizin adınıza başkalarının gönderilerini cevaplayabilir. Bu tarz durumlar yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir ve özel hayatınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Ayrıca taklit hesaplar genellikle dolandırıcılık için kullanıldığından sadece size değil sevdiklerinize de zarar verebilir.

Şimdi Twitter’da Sahte(Fake) Hesap Şikayeti Nasıl Yapılır anlatmaya başlayabiliriz.

Twitter’da Sahte(Fake) Hesap Şikayeti Nasıl Yapılır?

Twitter politikaları gereği sahte hesap(lar)’ın, adına sahte hesap açılmış kişi(ler) tarafından doğrudan bildirmesine izin vermektedir.

Aşağıdaki Twitter sahte hesap bildirme linkine tıklayınız.

.:: Twitter sahte hesap bildirme linki ::.

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda, “Sahte bir hesabı bildir.” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki “Nasıl yardımcı olabiliriz?” kısmındaki “Bir hesap beni veya tanıdığım birini taklit ediyor.” seçeneğini işaretleyin.

Twitter'da Sahte(Fake) Hesap Şikayeti Nasıl Yapılır?

Bu işaretlemenin ardından alt seçenekler açılacak. Söz konusu hesap sizi taklit ediyorsa “Hesabım taklit ediliyor.” seçeneğini işaretleyin.

Sizi değil de bir tanıdığınızı taklit ediyorsa “Başka bir kişi (arkadaşım veya hayranı olduğum) taklit ediliyor.” seçeneğini işaretleyin. Bu işaretlenin ardından sayfayı aşağıya kaydırın. Bir formun açıldığını göreceksiniz.

Bu formdaki bildirimde bulunduğunuz hesabın kullanıcı adı kısmına sizi taklit eden hesabın kullanıcı adını yazın. Ardından e-posta adresinizi yazın.

Eklemek istediğiniz bir şey varsa e-posta adresi girdiğiniz alanın altına yazın. Türkuaz renkli gönder düğmesine tıklayın ve bildirimi tamamlayın.

Böylelikle sizi taklit eden hesabı şikayet etmiş olursunuz. Söz konusu hesap gerçekten de sizi taklit ediyorsa, Twitter çalışanları tarafından kalıcı olarak kapatılacaktır.


Kişilik haklarınız saldırı yapıldığını yada sahte hesap olduğunu bildiğiniz Twitter hesaplarını kolaylıkla şikayet edebilirsiniz. Buradaki yazımızda Twit yada Twitter hesabı nasıl şikayet edilir, twitter hesabı şikayet edince kapanır mı anlatıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu