Xbox oyunları PC’de nasıl oynanır?

Xbox oyunları PC'de nasıl oynanır, xbox play anywhere, xbox game pass pc

Windows 10 yüklü bir PC sahibiyseniz Xbox oyunlarını oynamak için bir Xbox’a sahip olmanıza gerek yok! Xbox oyunları PC’de nasıl oynanır sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Xbox Play Anywhere programını kullanarak Xbox oyunlarını Windows 10 yüklü bilgisayarlarda oynayabilirsiniz.

XBox oyunları bilgisayarda oynamanın en iyi yolu Xbox Play Anywhere programını kullanmaktır. Şimdi nedir bu Xbox Play Anywhere programı ve nasıl kullanılır detaylı olarak bakalım.

Xbox Play Anywhere nedir?

Xbox Play Anywhere, Xbox oyunlarını bilgisayarınızda veya konsolunuzda oynamanızı sağlayan bir sistem. İsminden de anlaşılacağı üzere Xbox oyunları istediğiniz yerde oynamanızı sağlıyor. Bu sisteme dahil oyunları oynarken, ilerlemeler Xbox Live üzerinden kaydediliyor. Bu nedenle hem PC hem de Xbox hesabınız aynı olmalı.

Xbox oyunları PC'de nasıl oynanır, xbox play anywhere, xbox game pass pc

Xbox Play Anywhere ücretli mi?

Xbox Play Anywhere ücretsiz bir hizmet. Aslında tamamen bir simge bile denilebilir. Bu hizmetin simgesine sahip oyunları, tek bir seferlik satın almadan sonra bilgisayarınızda da oynayabilirsiniz. Öncesinde veya sonrasında herhangi bir ekstra ücret olmuyor.

Peki Xbox Game Pass ve Xbox Play Anywhere arasında ne fark var?

Xbox Game Pass PC, belli bir abone ücreti karşılığında bilgisayarda veya konsolda GTA V gibi popüler ve kaliteli oyunları oynamanızı sağlayan bir sistem.

Xbox Play Anywhere ise abonelik ücreti olmayan, sadece bu simgeye sahip oyunları ister bilgisayarda isterseniz de konsolda oynamanızı sağlıyor. Bu nedenler Xbox Game Pass oyunları da birbirinden farklı oluyor.

Xbox oyunları PC’de nasıl oynanır?

XBox oyunları bilgisayarda oynamak için yapılması gerekenlere geçelim.

Xbox ve Windows 10’da aynı hesapla oturum açın

İlk olarak mutlaka yapmanız gereken Xbox hesabınız ile Windows 10 hesabınızın aynı olması. Bu en başında hem oyunları oynamak hem de senkronizasyonu sağlamak için gerekiyor. Çünkü çevrimiçi oyunlarda kaydettiğiniz ilerlemeler, aksi takdirde her iki platform için de kaydedilmiyor.

Store’da Xbox Play Anywhere simgeli oyunu indirin

Xbox Store veya Microsoft Store üzerinden Xbox Play Anywhere oyunları satın alabiliyorsunuz. Daha önce satın aldığınız oyunları ise yine Microsoft Mağaza’da veya bilgisayarınızdaki Xbox uygulamasında görebilirsiniz. Yeni bir oyun satın almak için önce Microsoft Store girmeniz gerekiyor. Ardından Xbox Play Anywhere simgesine sahip oyunları satın alıp indirebilirsiniz.

Xbox oyun kumandasını bilgisayara bağlayın

Kumandayı bilgisayara bağladıktan sonra bilgisayarınız bunu otomatik olarak algılayacak. Kumanda ayarlarını Xbox Kumanda Yardımcısı üzerinden değiştirebilirsiniz. Otomatik olarak algılanmadığı durumlarda ise bilgisayarınızın ve Xbox’ınızın tüm güncellemelerinin yapıldığından emin olmalısınız. İkinci olarak da Aygıt Yöneticisi üzerinden Donanım Değişikliklerini Tara seçeneğini kullanabilirsiniz.

Xbox uygulamasında oyunu bulup çalıştırın

Bilgisayara kumandayı da bağladıktan sonra artık oyunları oynamak için hazırsınız. Tek yapmanız gereken bilgisayarınızdaki Xbox uygulamasından veya Microsoft Store üzerinden indirdiğiniz oyunu bulup çalıştırmanız. Oyun kumandasını, Xbox konsolda kullandığınız gibi bilgisayarda da kullanabilirsiniz. Oyunlara girmeden önce kumanda ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Xbox Play Anywhere kullanarak Xbox oyunlarını Windows 10 yüklü bilgisayarda oynamak bu kadar kolay!

Bu yazımızda Xbox oyunları PC’de nasıl oynanır sorusunu cevaplamaya çalıştık.

Bilgisayar oyunlarının çoğuyla çalışan Xbox Oyun Modu size oyundan çıkmadan ekran yakalama ve paylaşma için gereken arabirim öğelerine anında erişim sunar, Grup Arama ile yeni ekip arkadaşları bulmanızı ve Xbox arkadaşlarınızla Xbox konsolu, mobil cihaz ve bilgisayar üzerinden sohbet etmenizi sağlar.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol