Android Kilit Ekranında Mesajın İçeriğini Gizleme Nasıl Yapılır ?

Android Kilit Ekranında Mesajın İçeriğini Gizleme Nasıl Yapılır ? 3

Android Kilit Ekranında Mesajın İçeriğini Gizleme Nasıl Yapılır ? Android’de kilit ekranı bildirimleri nasıl kapatılır?

SMS, Whatsapp, Messenger gibi uygulamalardan mesaj geldiği zaman kilit ekranında gelen mesajın kimden geldiği ve mesajın bir bölümü okunabiliyor, mesajın önizlemesi kilit ekranında görünüyor..Bu da kişisel gizliliğine önem veren kişiler için büyük bir açık oluşturuyor.

Android 5.0 ve üstü versiyonlarda bir kaç küçük Ayar yardımı ile ekran kapalıyken gelen mesajların kimden geldiğini ve mesajın içeriğini gizleyebilirsiniz.ve gelen mesaj ekranda gözükmeyecektir.

Android Kilit Ekranında Mesajın İçeriğini Gizleme Nasıl Yapılır ?

Telefonuma gelen mesajlar ekranda görünmesin istiyorum diyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Android versiyonu ve telefon temasına göre Ayarlar bölümü farklılık gösterebileceği için bu yazımızda hem Android Marshmallow hem de Android Nougat’ta mesaj içeriğini gizlemeyi göstereceğiz.

Android Nougat Kilit ekranında Mesaj içeriğini gizleme

Android Nougat işletim sistemine sahip telefonlarda mesaj içeriğini gizlemek için: Ayarlar > Kilit Ekranı ve Güvenlik > Kilit Ekranındaki İçerik yolunu izleyin ve menüden İçeriği Gizle seçeneğini seçin. Artık telefon ekranı kapalıyken gelen mesajlar gizlenecektir.

Android Kilit Ekranında Mesajın İçeriğini Gizleme

Android Marsmallow Kilit ekranında Mesaj içeriğini gizleme

Android Marhmallow işletim sistemine sahip telefonlarda mesaj içeriğini gizlemek için: Ayarlar > Ses ve Bildirimler > Kilit Ekranındaki Bildirimler yolunu izleyin ve İçeriği Gizle seçeneğini seçin.

Android Kilit Ekranında Mesajın İçeriğini Gizleme

Yukarıda anlattığımız yöntemle içeriği gizlediğiniz zaman gelen mesajlar hangi uygulamadan geliyorsa uygulamanın adı (whatsapp, messenger vb.) ve kaç adet mesaj olduğu bilgisi kilit ekranında gözükecektir. Aynı şekilde diğer bildirimler de gizlenecektir.

#Unutulan Android Kilit Ekranı Şifresini Sıfırlama

#En İyi 7 Android Kilit Ekranı Uygulaması

Kaynak : Teloji

] }

1 Yorum

Hakkaten  -  17 Aralık 2019 / 06:30

Aramadığım yer kalmadı keşke daha önce sitenizi ziyaret etseydim

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol