Nedir, Nasıl Yapılır

Grup Facetime Nasıl Yapılır ?

IOS 12 sürümü ile birlikte Grup Facetime özelliği eklenmiş oldu. Facetime Grup görüşmesi ile birden fazla kişiyle görüntülü görüşme yapabilmeniz mümkün. Peki Grup Facetime Nasıl Yapılır ?

FaceTime, kısaca “Apple’ın Apple’ın video ve sesli arama servisidir” diyebiliriz. Facetime hakkında daha ayrıntılı bilgilere FaceTime nedir, nasıl kullanılır yazımızdan ulaşabilirsiniz.

iPhone ve iPad ile artık 32 kişilik Grup FaceTime görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Facetime grup görüşmesi ekranında konuşan kişinin kutucuğu otomatik olarak büyür, böylece konuşmayı sürekli takip edebilirsiniz.

Yazımızda IOS cihazlarda Grup FaceTime nasıl başlatılır ve mevcut bir FaceTime görüşmesine kişi nasıl eklenir bulacaksınız.

Grup Facetime Nasıl Yapılır ?

Grup FaceTime görüntülü aramalarını kullanmak için iOS 12.1 yüklü iPhone 6s veya sonraki bir model, iPad Pro veya sonraki bir model, iPad Air 2 ya da iPad mini 4 gerekir. iPhone, iPad ve iPod touch’ın iOS 12.1 desteği sağlayan önceki modellerinde, Grup FaceTime aramalarına sesli katılımcı olarak katılabilirsiniz.

iOS’tan birden çok katılımcıyla istediğiniz zaman yeni bir Grup FaceTime görüntülü sohbeti başlatabilirsiniz. Henüz yapmadıysanız, iOS’ta FaceTime uygulamasını açın.

FaceTime uygulamasının sağ üst köşesindeki “+” düğmesine dokunun ve FaceTime Group görüşmesine katmak istediğiniz kişileri + ile ekleyin.

facetime grup görüşmesi

Son olarak FaceTime Grup görüşmesi başlatmak için “Video” butonuna dokunun.

facetime grup görüşmesi

Eklediğiniz tüm kişilerin telefonu aynı zamanda çalacaktır. Grup görüşmesinden çıkmak isteyen kişilerin (siz dahil) ekrandaki X işaretine tıklamaları yeterli olacaktır.

Yazıyı beğendiyseniz yıldız vermeyi unutmayın!
[Toplam: 0 oy Ortalama: 0 puan]

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu