La Casa De Papel Benzeri Filmler

İtalyan İşi / The Italian Job (2003)

La Casa De Papel Benzeri Filmler

IMDB : 7.0

Oyuncular: Donald Sutherland, Mark Wahlberg, Edward Norton, Jason Statham

Bir kariyer hırsızı olan John Bridger (Donald Sutherland), Piazza San Marco’da dolaşıyor ve kızı Stella’ya (Charlize Theron) bir cep telefonuyla konuşuyor. Bu yüzden ilk dakikalarda muhteşem Theron’u görüyoruz.

Sutherland ve diğer hırsızlar grubuna Charlie adında genç bir usta (Mark Wahlberg) liderliğindedir. Muhteşem bir soygun var, yaklaşık 10 dakika kadar sürüyor. Çocuklar 35 milyon dolarlık altın tuğla ile doldurulmuş bir kasayı silahlı, tehlikeli adamlardan alıyor.

İyi hırsızlar gibi şeyler varsa, onlar bunlar. Silah taşımazlar. Şiddet kullanmazlar. Steve (Edward Norton) hariç. ? Filmin amacı, onlara ihanet eden ve onları ölüme terk eden grubun kötü adamı Steve’den intikam almak.

İhanet ve cinayetten sonra eylem Los Angeles’a kayar. Altını kaybeden Wahlberg ve şirket, tekrar geri almaya ve Sutherland’in kızı Stella’yı görevlendirmeye kararlıdır.

Stella, komplo için son derece önemli olan parlak kırmızı bir Mini Cooper kullanıyor. Sonunda, üçlü bir filo var. Özgün “The Italian Job” daki (1969) dolandırıcıların aynı zamanda Mini Coopers’ı da sürdüğü bu iki film arasındaki benzerlik noktalarından biridir.

Bitiş uygun bir şekilde ironiktir. Bu, nispeten yetenekli profesyonel düzeyde iki saat boyunca bir kaçış için hazırlanmış iyi bir film.

İtalyan İşi, 1969 yılında Michael Caine’in başrolü canlandırdığı, Peter Collinson yapımı filmin, bu kez Mark Wahlberg, Charlize Theron ve Edward Norton’dan oluşan bir oyuncu kadrosu ile yeniden beyaz perdeye aktarılmış versiyonudur.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu