1. Ana Sayfa
  2. OYUN
  3. Steam oyun iade etme nasıl yapılır ?

Steam oyun iade etme nasıl yapılır ?

Steam oyun iade etme şartları nelerdir, Steam'dan alınan oyunlar nasıl iade edilir, para iadesi ne kadar sürede yapılır?

Steam oyun iade etme nasıl yapılır ?

Merhaba oyunseverler! Bu yazımızda Steam oyun iade etme şartları nelerdir, Steam’dan alınan oyunlar nasıl iade edilir, Steam iade talebi ne zaman sonuçlanır ve iade edilen oyunun para iadesi ne zaman yapılır sorularını cevaplandıracağız.

Steam, bilgisayar oyunlarını satın alabileceğiniz ve oynayabileceğiniz devasa bir oyuncu platformudur. Steam Windows, Linux ve OS X platformlarında çalışmakta olup indirmek ve üye olmak tamamen ücretsizdir. Steam ödeme yöntemleri; MasterCard/Visa tüm kredi ve banka kartları ve American Express tüm banka ve kredi kartları ve havale/EFT, mobil ödeme şeklindedir.

Steam’de satın alıp beğenmediğiniz bir oyun varsa bu oyunu tabii ki iade edebilirsiniz. Yalnız Steam oyun iade işlemlerinin bazı şartları var ve bu şartların iade edeceğiniz oyunda bulunması gerekiyor.

Peki nedir bu şartlar? Steam oyun iadesini nasıl yapacağız?

Steam oyun iade etme şartları

1- Steam oyun iade etme süresi 14 gündür. Alım tarihinden itibaren 14 günü geçen Steam oyunları iade edilemiyor.

2- Almış olduğunuz oyunu 2 saaten fazla oynamamış olmanız lazım.

3- İade edilmesi istenilen oyunun mutlaka Steam üzerinden alınmış olması gerekmekte. Başka oyun platformları üzerinden satın alınan Steam oyunları iade edilemiyor.

Eğer bu şartlar size uyuyorsa Steam oyun iade etme nasıl yapılır kısmına geçebiliriz.

Steam oyun iade etme

Adım 1- Steam oyun iade etme işlemi için öncelikle, Steam platformunda hesap girişinizi yapın.

Adım 2-Kütüphane” kısmına tıklayarak sahip olunan oyunların listesini açın.

Adım 3- Bu alanda iade etmek istediğiniz oyunu seçin.

Adım 4- İade edilecek oyunun seçimi sonrasında oyunun sayfası gelecek. Burada, sağ tarafta bulunan “Bağlantılar” kısmının altında yer alan, “Destek” seçeneğine tıklayın.

Adım 5- Bu alanda karşınıza “Bu ürün ile ilgili yaşadığınız sorun nedir?” şeklinde bir sayfa gelecek. Buradan sorunu seçmeniz ve bundan sonra gelecek olan sayfada, yine sorunu belirtmeniz gerekecek.

Steam oyun iade etme nasıl yapılır ?

Adım 6- Sorun seçimlerini yaptıktan sonra  “İade talebinde bulunmak istiyorum” seçeneğini seçerek, Steam iade talebinizi oluşturup gönderebilirsiniz.

Steam oyun iade etme nasıl yapılır ?

Steam iade talebi ne zaman sonuçlanır?

Steam oyun iade talebi oluşturduktan sonra inceleme prosedürü başlatılıyor. İade edilecek ürün Steam oyun iade şartları için uygunsa kabul ediliyor.

Bu prosedürün tamamlanması yaklaşık 1 haftayı buluyor. 1 haftanın sonunda  ödeme şeklinize göre Steam para iadesi gerçekleşiyor. Bu iade, nakit ya da Steam bakiyesi olarak hesabınıza geri dönüyor.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. on numara beş yıldız bir yazı olmuş

  2. Süpersiniz :)))