Swap Cihaz nedir, nasıl anlaşılır ?

Swap Cihaz nedir, nasıl anlaşılır ?

Bu yazımızda daha çok refurbished yani yenilenmiş telefon ile karıştırılan Swap cihaz nedir, Swap cihazlar nasıl anlaşılır anlatacağız.

Swap Cihaz nedir ?

Swap cihaz, garanti süresi sona ermeden arızalanan ve onarım için yetkili teknik servise teslim edilen cihazın, yasal teslim süresi (genellikle 1 ay) içinde onarılamaması sonucunda, müşteriye verilen daha önce onarım için servise verilmiş aynı modeldeki başka bir eşdeğer cihazdır

Swap cihaz fabrikadan sıfır olarak gelen üründür ve fabrikadan ekran jelatini üzerindedir.

Swap cihazın garanti süresi bir önceki cihazın garanti süresi ne kadar kalmış ise yeni cihazda da bu garanti devam eder.

Swap cihaz tamir görmüş veya toplama bir cihaz değildir, swap cihaz kutusuz ve çıplak olarak Apple servisten teslim alınır.

Swap cihaz ile refurbished yani yenilenmiş telefon aynı şey değildir.

Bir akıllı telefon swap edildiğinde, teknik servis, size kutusu ve aksesuarları olmayan yeni bir telefon verir. Swap ürünler, vergiden muaf olmak adına ince bir kutuyla gümrükten geçerler ve aksesuarsız olarak ülkeye girerler. Aslında sıfır ve kutulu olan bu cihazlar, genellikle değişim amaçlı kullanırlar.

Bazı kişiler swap ürünlerin tamir edilip verilen ürün olduğunu söylemelerine inanmayın. Swap ürün değişim için hazırlanmış ve vergiden muhaf tutulmak için ayrı paketlenmiş sıfır ürünlerdir. Detaylı bilgileri Apple Store’da çalışan Genuis elemanlarından da alabilirsiniz.

2 yorum

olayı resimlerle anlatmanız daha güzel olmuş tşk

Budur. Teşekkürler

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol