Paypal’de Düzenli Ödemeler Nasıl İptal Edilir?

Paypal'de Düzenli Ödemeler Nasıl İptal Edilir?

Paypal aracılığı ile alışveriş yaparken otomatik/düzenli ödeme talimatı olan işlemlere dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Aksi takdirde almış olduğunuz bir ürün/hizmet aylık veya yıllık olarak ilerleyen tarihlerde kredi kartınızdan otomatik olarak çekim yapılarak yenilenebilir.

Genellikler yurtdışındaki sitelere PayPal üzerinden ücretli üyelik başlatılıyor. Bu üyeliklerin birçoğu da abonelik sistemine dayanıyor. Her ay otomatik olarak PayPal üzerinden alınan ödemeleri yani paypal düzenli ödemelerini nasıl iptal edeceğiz?

İlginizi çekebilir :PayPal Hesabındaki Paranızı Nasıl Çekersiniz?

Bu yazımda sizler için paypal’dan otomatik ödeme talimatı verdiğiniz işlemleri nasıl göreceğinizi ve iptalini nasıl gerçekleştireceğinizi anlatacağım.

Paypal’de Düzenli Ödemeler Nasıl İptal Edilir

1. Adım: PayPal hesabınıza buradan giriş yapın

2. Adım: PayPal Ayarlar bölüme girin. PayPal Ayarlar bölümüne girmek için buraya tıklayın.

3. Adım: PayPal Ayarlar bölümünden “Ödemeler” seçeneğine tıklayın.

4. Adım: Ödemeler bölümünde “Yaklaşan ödemeleri yönetin” seçeneğinin altında “Önceden onaylı ödemeler” yer alıyor. Buna tıklayın.

Paypal'de Düzenli Ödemeler Nasıl İptal Edilir-1

5. Adım: Önceden onaylı ödemeler bölümünde ise abonesi olduğunuz ve otomatik ödeme talimatı verdiğiniz öğeler yer alacak. Hangisi iptal etmek istiyorsanız üzerine tıklayın.

6. Adım: Abonesi olduğunuz öğeyi “İptal” seçeneğine tıklayarak aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

PayPal’a Alternatif Ödeme Sistemleri

Bu yazı 418 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız. Telif ihlali olarak gördüğünüz içerikleri, tanıtım yazısı ve diğer istek/önerilerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabı - akıllı telefon, android, ios, sosyal medya, bilgisayar, donanım, internet, oyun, nedir, nasıl çalışır