Pokemon GO’da Takım Oluşturma, Takıma Girme

Pokemon GO oyuncuların takımlar etrafında birleşmesine ve bu sayede birbirlerine destek olarak Gym’leri ele geçirmesine imkan veriyor. Bu özellik oyun daha henüz çıkmadan önce duyurulduğunda herkes tıpkı Team Rocket gibi kendi takımını oluşturabileceğini düşündü. Ancak gerçekte durum biraz daha farklı ama bundan daha basit. Yazımızda Pokemon GO’da Takım Oluşturma, Takıma Girme nin nasıl yapılacağını anlatıyoruz.

Pokemon GO’da Takım Oluşturma ve Takıma Girme

Herkes Pokemon GO’da nasıl takım oluşturulur ya da bir takıma nasıl girilir merak ediyor. Ancak gerçek şu ki Pokemon GO’da takım oluşturma yani kendi takımınızı oluşturmanız mümkün değil. Onun yerine herkesin yaptığı gibi varolan üç takımdan birine katılmalısınız.

Bu takımlar Pokemon GO’da üç farklı isme ve renge sahipler. Kırmızı, Mavi ve Sarı renkleriyle birbirinden ayrılan takımların orijinal isimleri ise sırasıyla Team Valor, Team Mystic ve Team Instinct şeklinde. Daha ayrıntılı bilgi için bakınız : Pokemon GO’da Instinct, Mystic ve Valor’ın Farkı Nedir?

Kendiniz bir takım kuramazsınız ancak bunlardan bir tanesine girerek kendi grubunuz için mücadele verebilirsiniz.

Pokemon GO’da Takım Oluşturma, Takıma Girme1

Pokemon GO’da bir takıma girmek için 5. seviyeye ulaşmanız gerek. Ancak merak etmeyin bu çok uzun sürmeyecek. Sadece karşılaştığınız tüm pokemonları yakalayarak dahi yalnızca 1 ya da 2 saat içinde 5. seviye ulaşabilirsiniz. Ardından ise yakınızda bulunan bir Gym‘e giderek hangi takıma katılacağınızı seçebilirsiniz.

Takımınızı seçtikten sonra eğer o bölge size aitse Pokemon’unuzu içeri atayarak savunmaya yardım edebilir veya rakip takıma aitse ele geçirmek için takımınıza destek olabilirsiniz.

Pokemon GO içerisinde çok sayıda mekanik barındıran karmaşık bir oyun. Ancak hazırladığımız rehberlerle sorularınıza elimizden geldiğince cevap bulmaya çalışacağız. Eğer merak ettiğiniz başka konular varsa bunları yorum kısmında belirtmeyi unutmayın.

Bu yazı 231 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Android 7.0 WhatsApp Bildirim Sorunu

Android 7.0 Nougat güncellemesi alan telefonlarda Whatsapp bildirim gelmeme sorunları yaşanmakta.

0 17 17 Ocak 2017

iPhone Uygulama Bildirimlerini Kapatma Nasıl

iPhone uygulama bildirimlerinden rahatsız olanlar için iPhone Uygulama Bildirimlerini Kapatma Nasıl

0 27 16 Ocak 2017

Tarayıcıların Bellek Tüketimini Önlemek için

Tarayıcınız, siz internette dolaşırken açtığınız onlarca sayfa ile bilgisayar kaynaklarını tüketir.

0 19 17 Ocak 2017

En Çok Çalınan Şifreler

Geçtiğimiz yılın hack ve zararlı yazılımlar aracılığıyla hackerlar tarafından En Çok

0 17 17 Ocak 2017

PlayStation 4 için En iyi

PlayStation 4 almayı düşünüyorsanız sizler için seçtiğimiz PlayStation 4 için En

0 54 2 Ocak 2017
İçerik önerileri, tanıtım yazısı, diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com - Teknoloji dünyasında bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı problemlere ait çözümleri sitemiz içeriğinde kolayca bulabilirsiniz.