2016’nın En Lüks 10 Arabası

2016’nın En Lüks 10 Arabası

Bu yazımızda 2016’nın en lüks 10 Arabası ve özelliklerini sizlerle paylaşacağız.

Otomotiv sektöründe gelişme ve rekabet her geçen gün artıyor. Lüks araçlar sadece motor gücü ve dış tasarımlarıyla değil, içerisinde bulunan teknolojik gelişmeler sayesinde de konforlarını ve kalitelerini arttırıyor.

2016’nın En Lüks 10 Arabası

10 Mazda MX-5 Miata

Mazda MX-5 Miata

Mazda’nın 2016 modeli, firmanın bu yüzyıl içerisinde aracının tasarımını yeniden yaptığı 3. modelidir. Diğer markalara bakarak oldukça gösterişsiz tasarlanan MX-5 Miata modelinin iç dizaynında ise görülmeye değer özellikler bulunuyor. Ayrıca, 2.0 litrelik motor hacmine ve 155 beygir gücüne sahip olan araçta, yeni bir teknoloji olan Skysctiv kullanılmış. Bu yenilik sayesinde, aracın değeri kat be kat artıyor.

9 Scion iA

Scion iA

Scion iA, ünlü otomobil markasının özellikle gençlere hitap edecek bir aracı olup, içerisinde çoklu aletler ve ilgi çekici aksesuarlar bulunan bir modeldir. Bununla birlikte, aracın iç tasarımı ve aksesuarları kişiye özel olarak da değiştirilebilmektedir. Listemize baktığımızda, diğer araçlara göre motor kapasitesi daha düşük olan Scion, bu dezavantajına rağmen oldukça da avantajlı. Düşük fiyatı ve yüksek verimliliğiyle kazandığı ünü sayesinde, insanların tercih edeceği bir otomobil olacak gibi görünüyor.

8 Buick Cascada

Buick Cascada

Buick markasının otomobilleri geçtiğimiz yıllarda iyi satış yapmış olmasa da firma 2016 modeli Buick Cascada sayesinde piyasaya iyi bir dönüş yapmayı umut ediyor. Markanın eşsiz bir dokunuşla tasarladığı bu modelin üstü açık olup, kusursuz bir eğim verilerek şekillendirilmiş. Otomobilin içerisindeki mekanizma ise yalnızca 17 dakika içinde açılıp, katlanabiliyor. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra, aracın katlanabilir 4 koltuğu bulunuyor. Ne dersiniz, Buick markası Cascada modeliyle sektörde başarıyı tekrar yakalayabilecek mi?

7 Cadillac ATS-V

Cadillac ATS-V

2016’nın En Lüks 10 Arabası listemizin 7. Sırasında olan ünlü Cadillac firması ise, ürettiği 2016 model ATS-V ile sektörde parlayan otomobil modellerinden bir tanesi olacak gibi görünüyor. Oldukça yüksek performansa sahip olan aracın saatte yaklaşık 100 kilometre hıza çıkması yalnızca 4 dakikasını alıyor. Ayrıca ATS-V’nin saatte yapabileceği maksimum hız 304.166 kilometre olup, otomobilin oldukça güçlü ve sağlam bir motoru bulunuyor. Tüm bu özelliklerinin yanında, Cadillac farklı bir strateji deneyerek ATS-V model arabalarından sadece limitli bir sayıda üretim yapmış. Bakalım firma izlediği bu yeni yöntemiyle, 2016 yılında başarılı olacak mı?

Merak : Bazı Ülkelerde Trafik Neden Soldan Akar?

6 Cadillac CT6

Cadillac CT6

İşte 2016’nın En Lüks 10 Arabası listemizin 6 numarası.

General Motors şirketi tarafından üretilen ilk lüks otomobil modeli olan CT6, 2016 yılının en gözde arabalarından biri olacak gibi görünüyor. Tasarımı oldukça lüks olarak yapılan model, hem iç hem de dış dizaynı bakımından otomobil severlerin dikkatini bir hayli çekecek. İçerisinde bulunan son teknoloji ürünü aletleri ve aksesuarlarıyla, daha şimdiden birçok otomobil markasını arkasında bırakmış.

Ayrıca V8 tipi olan aracın güçlü motoru sayesinde, yol tutuşu da doğru orantılı olarak artıyor. Tüm bu özelliklerinin yanında, aracın etrafını 360 derece açıyla gösteren bir kamerası ve saatlerce yolculuk yapsanız bile yorgunluk hissetmeyeceğiniz kadar rahat koltukları bulunuyor.

En iyi 5 için sonraki sayfamıza geçiniz—>

Yorum Yap

Yorum Yap