Android için En iyi 10 yedekleme uygulaması

Android için En iyi 10 yedekleme uygulaması

Android telefon ve tabletinizdeki kişiler, kayıtlar, mesajlar, ajanda ve daha bir çok veriyi yedekleyen Android için En iyi 10 yedekleme uygulaması ‘nı sizler için derledik.

Her türlü bilgilerimizin yer aldığı akıllı telefonların kaybolması, çalınması veya bozulması durumunda cihazlarımızda kayıtlı olan bir çok değerli bilgimizde kayboluyor. Android cep telefonu veya tabletlerinizi yedeklemek değerli mesaj, dosya, resim ve videolarınızı kurtarmanın en iyi yoludur.

Android için En iyi 10 yedekleme uygulaması

Android telefon ya da tablet kullanıyorsanız ve cihazınızdaki verileri yedeklemek istiyorsanız kullanabileceğiniz birçok yedekleme uygulaması mevcut. Bizden bunlardan en kullanışlı olan 10 tanesini sizler için derledik.

Uygulamaları konu başlıklarına tıklayarak Google PlayStore hesabınızdan rahatlıkla indirebilirsiniz.

1 – App Backup Restore – Transfer

Listemizdeki kullanması en kolay uygulamalardan biri olan App Backup Restore – Transfer, MicroSD karttan bulut depolamaya varıncaya kadar birçok farklı yedeklemeaktarma seçeneği sunuyor .

2 – Backup Your Mobile

Backup Your Mobile, pek te fazla ayrıntılı özellik aramayan, basitlik ve sadeliği tercih eden kullanıcılara yönelik tasarlanmış bir yedekleme uygulaması.

Telefonunuzu yedekleyin Backup
Telefonunuzu yedekleyin Backup

3 – CM Backup

Listemizdeki kalitesi ve işlevselliği kullanıcılar tarafından test edilip – onaylanmış yedekleme uygulamalarından biri olan CM Backup, emsallerinden farklı olarak uygulama yedeklemesi yapmayarak sadece rehber, arama kaydı, mesajlar, takvim bilgileri ve alarmlar gibi verileri yedekler.

CM Backup
CM Backup

4- Easy Backup & Restore

Adından da anlaşılabileceği üzere kullanıcıların fazla ayrıntıya girmeden kolay yedekleme ve geri yükleme yapabilmesini hedefleyen bu uygulama, her yönüyle cihaz yedekleme seçeneğine de sahip.

5 – Helium

Bir diğer popüler yedekleme uygulamalarından biri olan Helium, tercihe bağlı olarak cihaz içeriğini bir depolama birimine veya aracılığıyla başka bir bilgisayar üzerine yedekleyebilir. Eğer ücretli bir üst sürümü satın alırsanız bulut tabanlı yedekleme seçeneğinden de yararlanabilirsiniz.

Helium - App Sync and Backup
Helium - App Sync and Backup

6 – List My Apps

List My Apps, diğer yedekleme uygulamalarından farklı olarak yedekleme yapmak yerine, referans olabilmesi adına cihazda yüklü içeriklerin bir listesini oluşturur-saklar.

List My Apps
List My Apps
Developer: Onyxbits
Price: Free

7 – MyBackup

Nadir bir “Titanium Backup” alternatifi olan MyBackup, ücretsiz sürümünde sadece MicroSD karta yedekleme seçeneği sunuyor. Eğer ücretli sürümü satın alırsanız daha fazla yedekleme seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

My Backup
My Backup
Developer: Rerware, LLC
Price: Free

8 – Super Backup Pro

Popüler yedekleme uygulamalarından biri olan Super Backup Pro, işlevsel ve pratik arayüzüyle veri yedeklemeyi hiç olmadığı kadar kolay bir hale getiriyor. Ayrıca uygulamanın bulut depolama seçeneği de olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Super Backup Pro: SMS&Contacts
Super Backup Pro: SMS&Contacts

9 – Titanium Backup

Listemizdeki en az bahsedilmesi gereken uygulama Titanium Backup olsa gerek. Zira özellikle deneyimli Android kullanıcıları tarafından uzun zamandır bilenen ve kullanılan Titanium Backup, birçok farklı gelişmiş yedekleme ve geri yükleme seçeneğine sahip.

Titanium Backup ★ root needed
Titanium Backup ★ root needed

10 – Ultimate Backup

Son olarak, birçok farklı yedekleme ve geri yükleme seçeneğiyle ( bulut depolama çözümü de buna dahil ) Ultimate Backup, sıkı bir Titanium Backup rakibi olmaya aday.

Ultimate Backup
Ultimate Backup
Developer: JRummy Apps
Price: Free

Bunlarada bakın;

#Android Cihazlarda Telefon Rehberi Nasıl Yedeklenir?

#Android Mesaj Yedekleme ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

#Android Telefonlarda Oyun Yedekleme

Yorum Yap

Yorum Yap