Android Lollipop’ta klavye ayarlarını değiştirme

Android Lollipop’ta klavye ayarlarını değiştirme 1

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Tabii ki bu ayarları bilen bir çok kullanıcı vardır, ancak biz Android telefonları henüz yeni keşfeden kullanıcılarımızın da olduğunu düşünerek bu ayarları anlatmak istedik.

Öncelikle Android Lollipop cihazınızda Google klavye kullandığınızı düşünürsek, bu klavyenin varsayılan ayarlarından hoşnut olmayabilirsiniz. Bu durum Google‘ın artık klavye ayarlarını değiştirmek için kullanıcılara izin verdiğinden bu yana sorun olmaktan çıktı.

Klavye ayarlarınızı değiştirmek için, öncelikle cihazınızda Ana menü’ye girdikten sonra sayfayı aşağı kaydırarak ‘Dil ve giriş’ seçeneğini bulup tıklıyoruz. Burada, Google klavyenin çeşitli kategorilere ayrılmış ayarlarını içeren bir alt menü ile karşılaşacaksınız. Örneğin; diller, tercihler, görünüm & düzen, öngörücü yazı ve otomatik düzeltme gibi.

Bu ayarlardan klavyede hangi ayarları değiştirmek istiyorsanız hepsinin seçeneğinden ulaşabilirsiniz. Mesela klavyenizi açık bir görünümden daha koyu bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İşte örnek olarak klavyenin iki farklı teması;

Heres-the-difference-between-the-Material-Dark-theme

 

and-the-Material-Light-theme-180x300

 

 

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol