Android Virüs Programı (2017)

Android Virüs Programı (2017)

Google Play Store’da bir çok Android Virüs Programı mevcut, peki hangi virüs programını kullanmalı ? Seçim yapmanızı kolaylaştırmak için en iyi Android Virüs Programı (2017) yazımızı derledik.

Android antivirüs programı gerekli mi halen tartışılmakta. Aslında antivirüs programı kullanmak yerine cihazlarımızı tamamen kontrollü kullanmamız gerekiyor. Android cihazlardaki güvenlik açıkları Root yaparak sistem dosyalarına erişim izni verilmesinden yada Google Play Store’da yer almayan güvenlik denetimlerinden geçmemiş APK dosyalarının yüklenmesinden kaynaklanıyor.

Android virüslerinden korunmak için bilinmeyen kaynaklardan APK yazılımlar indirmememiz ya da güvenmediğiniz kaynaklarda gelen iletileri açmamaız gerekiyor. Android Virüsü Nedir, Nasıl Korunulur yazımızda bu konuya oldukça detaylı olarak değinmiştik.

Yinede içi rahat etmeyenler ve onlarca virüs programından seçim yapabilmenizi kolaylaştırmak için en iyi Android Virüs Programları sıralamasını yaptık.

Android Virüs Programı (2017)

AVL For Android

Android Virüs Programı (2017)

AVL Antivirüs uygulaması mobil cihazların en iyi korunması için AV-Test‘in (bağımsız bir antivirüs testi) ödülüne sahibi oldu. Özellikleri yalnızca bir Antivirüs veritabanı (elbette) değil, cihazınıza yol açan her türlü çalıştırılabilir dosyayı algılayan bir tarayıcıdan oluşur.

Diğer kullanışlı özellikler arasında, kötü niyetli numaraların size ulaşmasını önleyen bir arama engelleyicinin yanı sıra, zararlı Web sitelerinin yüklenmesini engellemek için bir kimlik avı önleme özelliği bulunuyor.

AVL
AVL
Developer: AVL Team
Price: Free

Avast Antivirüs ve Güvenlik

Android Virüs Programı (2017)

Antivirüs devi Avast, sıradan bir tarayıcının ötesine geçen bir uygulama oluşturmak için önemli yeteneklerini kullandı. Ücretsiz sürümdeki ek özellikler; bir arama engelleyici, güvenlik duvarı ve kaybolduğu takdirde Android cihazınızı uzaktan kilitlemenize veya silmenize izin veren özelliği.

Bir diğer çok kullanışlı özellik, ‘uygulama içi kilitleme‘ özelliği, cihazınızın belirli uygulamaları açmadan önce bir PIN isteyeceği özelliktir.  Bu özellik, kötü amaçlı yazılımların İnternet bankacılığı gibi uygulamaları otomatik olarak başlatmasını önler.

> Android Telefon Format Atmadan Virüsten Nasıl Temizlenir?

Android Virüs Programı (2017) yazımızın devamı için 2. sayfamıza geçiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap