Mobil

App Store hesabı açma (Kredi kartsız)

App Store hesabı açma (Kredi kartsız) yazımızda kredi kartı vermeden nasıl yeni bir Apple kimliği alınır anlatacağız.

Yeni bir Apple cihazı aldık ve tüm nimetlerinden yararlanabilmek için bir Apple kimliği oluşturmamız gerekiyor. Apple kullanıcıları ve teknoloji marketlerde çalışanlar da dahil olmak üzere birçok kişi, Apple kimliği alırken kredi kartı kullanmak istemiyor.

Çoğumuz paralı uygulama almayacaksak veya internette kredi kartı numaralarımızı vermeye güvenemiyorsak, sadece ücretsiz uygulamalar için kimlik almak istiyoruz.

İster adına Apple ID diyelim istersekte Apple kimliği, eğer bir iOS işletim sistemi kullanan ürüne sahipsek bu hesaptan da bir tane mutlak suretle edinmemiz gerekiyor. Eğer ilk defa iPod, iPhone veya iPad kullanıyorsanız bu Apple kimliği işini sizler için biraz daha açıklayalım.

Apple kimliği ile uygulama marketi olan App Store’u ve iTunes’u kullanabilirsiniz. Daha da önemlisi cihazınız için gerekli olan iCloud, Facetime, iMessage, iTunes Match ve iPhone’umu bul gibi servislerin herhangi birini kullanabilmek için yine bir Apple kimliğine ihtiyacınız vardır.

Gerekli olan Apple kimliğine sahip olmak tamamen ücretsizdir. Eğer doğru adımları takip ederseniz kredi kartına gerek olmadan kendinize bir Apple kimliği oluşturabilirsiniz.

App Store hesabı açma (Kredi kartsız)

App Store hesap açmak için öncelikle bilgisayarınıza kurmuş olduğunuz iTunes yazılımından Giriş yap sekmesine tıklayın

Açılan pencereden Yeni bir Apple kimliği oluştur ile ilgili linke tıklayın.

App Store hesabı açma (Kredi kartsız)

Bu aşamada sizden istenen bilgilerin tamamını %100 doğru bilgileriniz olacak şekilde doldurun.

Ödeme bilgileri pencresinde eğer kredi kartı veya bir ön ödemeli kart tanımlamak istiyorsanız girin. Ödeme bilgilerinizi hesabınız ile ilişkilendirmek istemiyorsanız kart seçeneklerinin arsında yer alan “HİÇBİRİ” seçeniğini aktifleştirin.

App Store hesabı açma (Kredi kartsız)

Böylece App Store hesabınızı da başarıyla oluşturmuş olacaksınız. Eğer kredi kartı ödeme sayfasında HİÇBİRİ seçeneğini göremezseniz veya bilgisayarınızda iTunes kurulu değilse cihazınız içerisinden App Store’dan da kendinize bir kimlik edinebilirsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulama yöntemi kullanmaya uygunsanız bilgilerinizi girdikten sonra güvenilir bir telefon numarası doğrulamanız istenir. Aksi takdirde, Apple Kimliğinizi e-posta ile doğrulamanız istenir. Kullanmaya başlayabilmek için Apple Kimliğinizi doğrulamanız gerekir.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu