Mobil

Apple Watch’un Pil Yüzdesi Nasıl Görüntülenir?

Apple Watch’un Pil Yüzdesi Nasıl Görüntülenir

Apple Watch henüz tam anlamıyla hayatımıza girmemiş olsada Apple Uzmanı olarak şimdiden “Apple Watch Kullanım Rehberi”ni kategorilerimiz arasına ekledik ve artık bu kategoride Apple Watch için rehber niteliğinde bilgiler paylaşmaya çalışacağız.

Apple Watch için şarj önemli ve takip edilmesi gerek. Apple, Watch’un ekranından en iyi şekilde yararlanmak için iOS ve OS X’te olduğu gibi bir durum çubuğu koymadı ve bu yüzden normal ayarlarında Apple Watch’un pil yüzdesi görülmüyor. Apple Watch’un kalan pil yüzdesini görüntülemenin iki yolu var;

Birincisi parmağınızla ekranı yukarı doğru kaydırın ve açılan ekranda sağa veya sola kaydırın. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecek, size ne kadar şarj kaldığını ve ihtiyacınız olduğunda kullanabilmeniz için güç tasarruf modunu aktifleştirme butonunu gösterecektir.

apple-watch-sarj-seviyesi

İkinci yöntem ise ekrana pil yüzdesi ekleyebilirsiniz. Bunun için yüzler seçeneğine tıklayın ve ardından özelleştire dokunun.

apple-watch-pil-yuzdesi

Bu ekrandan pil yüzdesini ekleme seçeneği bulana kadarDijital Crown’u kaydırın ve ardından pil yüzdesini seçerek sonraki ekranda nerede görünmesini istiyorsanız o alanı seçerek ekleyin.

apple-watch_pil-yuzdesi2

Pil yüzdesi simgesini ekledikten sonra yine Dijital Crown’u kaydırarak ayarlardan çıkabilirsiniz. Daha sonra ekranınız aşağıdaki gibi olacaktır ve şarj seviyenizi rahatlıkla görüntüleyebileceksiniz.

apple-watch-pil-yuzdesi1

Yazıyı beğendiyseniz yıldız vermeyi unutmayın!
[Toplam: 0 oy Ortalama: 0 puan]

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu