Galaxy S4 Lollipop Root Yapma

Galaxy S4 Lollipop Root Yapma

Galaxy S4 Lollipop Root YapmaBilindiği üzere Galaxy S4’e Lollipop dağıtımı geçen ay Rusya’da başlamıştı. Bu yazıda da size Galaxy S4 lollipop Root atma işlemini göstereceğiz. Galaxy S4’ünüze nasıl Lollipop yükleyebileceğinize bakmak için Galaxy S4 Lollipop Rom Nasıl Yapılır adlı yazımıza bakabilirsiniz. Unutmayın ki root işlemi cihazınızın Knox Sayacı’nı aktif hale getirerek cihazınızı garanti dışı bırakır. Bu işlemi yaparken bunu da göz önünde bulundurunuz. Haydi şimdi Galaxy S4 lollipop root yapmanın detaylarına inelim.

İndirilmesi Gerekenler

1- PhilZ Touch. Bu programı root işlemini yaparken “Su” kodlamasını yükleyecek olan telefonunuzda zaten bulunan Recovery’nin gelişmiş versiyonudur.

2- Odin 3 v3.10.6. Bu programı PhilZ Touch programını telefonunuza kurmamıza yarayacak program.

3- SuperSu Root Dosyası. Bu da asıl Su kodunu bulunduran ve Supersu’yu yükleyecek olan kodlarımız.

Galaxy S4 lollipop Root Nasıl Yapılır

Yukarıda verdiğimiz tüm dosyaları indirdiyseniz yükleme işlemine başlayabiliriz.

1- Odin ve PhilZ Touch’u dosyalarından çıkarın.

2- Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayıp ses kısma+orta tuş+güç tuşu kombinasyonu ile download moda alın.

3- Odin programını açın ve AP kısmına PhilZ Touch’un zip dosyasından çıkarttığınız .tar.md uzantılı dosyayı ekleyip Start’a basın.

4- İşlem bitmeden asla ama asla USB kabloyu çıkarmayın bu cihazınızda kalıcı yazılımsal bozukluklara sebep olabilir.

5- SuperSu zip dosyasını çıkarmadan telefonun belleğine atıyoruz.

6- Telefonumuzu kapatıp ses açma+orta tuş+güç tuşu kombinasyonu ile PhilZ Touch recovery menüsünü açıyoruz.

Not: PhilZ Touch Recovery’de aşağı ve yukarı gitme işlemleri ses açma ve kapama tuşları ile, seçme işlemi ise güç tuşu ile yapılır.

7- Install zip>Choose zip from sd card yolunu izleyip .zip dosyasını attığımız yeri buluyoruz ve seçerek yüklenmesini bekliyoruz.

8- Yüklendikten sonra en baştaki PhilZ Touch Recovery menüsünde Reboot diyoruz ve telefonumuz kendini yeniden başlatıyor.

9- Öncelikle açtıktan sonra Google Play Store’dan SuperSu uygulamasını güncelliyoruz ve açıyoruz. Böylece telefonumuz root erişimini kazanıyor.

Not: Bu işlem cihazınızı garanti kapsamı dışına çıkarır ve yanlış uygulama sonucunda telefonunuzda arızalara yol açabilir. Bu tür olaylarda tüm sorumluluk kullanıcıya aittir Tech Kafa hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.

Not2: Bu işlem ise sadece Galaxy S4 GT-I9500 modelinde 5.0.1 Android sürümünde geçerlidir. Eğer cihazınızda yukardaki şartlardan herhangi bir farklılık varsa lütfen bu işlemi yapmayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?