Google Drive iOS Otomatik Yedekleme Özelliği Nasıl Aktifleştirilir?

Google Drive iOS Otomatik Yedekleme Özelliği Nasıl Aktifleştirilir? 1

Google Drive iOS Otomatik Yedekleme Özelliği Nasıl Aktifleştirilir

Google Drive iOS uygulaması güncellendi. Uygulamaya gelen yeni özellikler arasında fotoğrafların otomatik yedeklenmesi de var. Üstelik uygulama, yedeklenmenin nasıl yapılmasını istediğiniz konusunda farklı seçenekler sunuyor.

Google Drive iOS uygulamasına pek çok kullanıcının belki de “neden yok” dediği bir güncelleme geldi. iPhone ya da iPad cihazınızda bulunan fotoğrafları seçerek Google Drive’a aktarma ve yedekleme işini artık siz yapmayacaksınız. Bunu Google Drive uygulamasının otomatik olarak yapması için otomatik yedekleme özelliğini açmanız yeterli olacak. Bu yazımızda özelliği nasıl aktifleştireceğinizi anlatacağız.

Google Drive iOS uygulamasının otomatik yedekleme güncellemesini barındıran yeni sürümünü indirin!

Google Drive uygulamasının bu özelliğini yeni sürümde göremezseniz endişelenmeyin. Google bu güncellemenin birkaç hafta içinde uygulama içinde görülebileceğini not etti. Aşağıdaki ekran görüntülerinde olduğu gibi Fotoğraflar kısmında otomatik yedekleme yazan yeri görürseniz özellik gelmiş demektir.

Google Drive iOS uygulamasına gelen diğer bir özellik de cihazdaki videoların da otomatik olarak yedeklenmesi. Bununla birlikte bu otomatik yedekleme özelliğini açtığınızda dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Eğer tüm bu fotoğraflar ve videolar orijinal boyutlarında yedeklenirse, otomatik yedekleme işlemi çok uzun sürer. Bunun yerine otomatik yedekleme sırasında tüm fotoğraf ve videoların standart boyuta indirilerek yüklenmesini seçin. Uzun sürse de her şeyin orijinal boyutta kalmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda çok beklemeniz gerekir.

Google Drive iOS Otomatik Yedeklemeyi Aktifleştirin

Özelliği aktifleştirmek için şu adımları izleyin:

1.    Google Drive iOS uygulamasına girin. Sağ taraftaki menü kısmını açın. Burada üst kısımda Ayarlar butonunu göreceksiniz. Ona dokunun.

 2.    Ayarlar kısmında Fotoğraflar yazan yeri göreceksiniz. Bu bölüme girin.

0170a5a9f5f91a49b74c28cd3608cd43

3.    Karşınıza gelecek ekranda pek çok ayar kutusu olduğunu göreceksiniz. Sırayla Otomatik Yedekleme, Tam boyut yedekleme, Wi-Fi ya da Mobil Ağ, Sadece Wi-Fi gibi ayarlar vardır.

 4.    Bu ayarlar fotoğrafların yüklenmesi ve videoların yüklenmesi olarak iki kısma ayrılmıştır. Önce Otomatik Yedekleme yazan yerde bulunan kutucuğu açık konuma getirin.

 5.    Eğer yedeklenecek her şeyin orijinal boyutta kalmasını istiyorsanız, ki önermiyoruz, aşağıdaki kutucuğu da açık konuma getirin.

54fa1dae2cd1f5c9896317982661e4f4

 6.    Daha sonra fotoğrafların ve videoların Wi-Fi üzerinden ya da mobil ağ üzerinden yedeklenme ayarını yapın. İkisi için de Sadece Wi-Fi seçmeniz veri açısından yararlı olacaktır.

 

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol