Sosyal Medya

Instagram hesabımı dondurdum, nasıl açabilirim ?

Son Güncelleme: 28 Ekim 2019

Instagram hesabımı dondurdum, nasıl açabilirim sorusunu soranlar için aslında dondurulan instagram hesabını geri açma oldukça basit bir işlemdir.

Instagram hesabını dondurduktan sonra hesabı tekrar geri almak için süre sınırlaması bulunmuyor. İnstagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi bildiğiniz sürece hesabınızı yeniden aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram hesabını donduran kullanıcılar bazen hesaplarını geri açarken sorun yaşıyorlar. Bu konudaki bir çok kullanıcının ortak sorunu olan Instagram hesabımı dondurdum, nasıl açabilirim konusunu bu yazımızda ele alacağız.

Instagram hesabımı dondurdum, nasıl açabilirim ?

Hemen belirtelim bu noktada öncelikle hesabı dondurma aşamasında Instagram’ın belirttiği işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekiyor. Hesap dondurma bağlantısına girip hesabınızı sorunsuz bir şekilde dondurduktan sonra ise yapmanız gereken ise akıllı telefon uygulaması üzerinden Instagram’a kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmak.

Eğer şifrenizi unuttuysanız;

# Dondurduğunuz ve şifresini unuttuğunuz instagram hesabını tekrar açmak için buraya tıklayarak Instagram hesabınızın şifresini talep edin.

# Sayfaya giriş yaptığınız zaman size sorulan sorulara yanıt verip yönergeleri izleyin.

# Sizden instagram’a yüklemiş olduğunuz bir fotoğrafın orijinalini (kırpılmamış ve filtre uygulanmamış) yüklemeniz istenecektir.

# Daha sonra hesabınız ve verdiğiniz bilgiler incelenecek ve 1-2 gün sonra size eposta ile geri dönüş sağlanacaktır.

# Gelen e-postada gerçek bir kişi olduğunuzu test etmek için sizden bir kod numarası ile tekrar bir fotoğraf isteyebilirler. Son olarak hesabınız kurtarılacaktır.

Şifre sıfırlayamaya kalktığınızda “Kullanıcı bulunamadı” hatası alırsınız. Doğru olan şifrenizi girmediğinizde “Girdiğin kullanıcı adı bir hesaba ait değil. Lütfen kullanıcı adını kontrol et ve tekrar dene.” hatası ile karşılaşayabilirsiniz.

Instagram hesabımı dondurdum, nasıl açabilirim ?

Buradaki form‘a tıklayarak gerekli itirazlarınızı yazıp mail adresinize gelen yönergeleri uygulayın ardından 1-3 iş günü içerisinde size cevap verilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu