Instagram ikili canlı yayın nasıl yapılır?

Instagram ikili canlı yayın nasıl yapılır?

Instagram’da sizi izleyenler arasından seçtiğiniz bir kişiyi canlı yayınınıza davet ederek 2 kişilik canlı yayın yapabilirsiniz. Peki Instagram ikili canlı yayın nasıl yapılır?

Instagram’da artık canlı yayınınız esnasında konuk alarak ikili canlı yayın yapabilirsiniz. Instagram ikili canlı yayında ekran iki yayıncıyı da gösterecek şekilde ikiye bölünüyor ve beğeni ile yorum yapma özelliği aynen devam ediyor. Ayrıca ikili canlı yayına davet edilen kişi istediği zaman canlı yayından ayrılabilir.

Instagram ikili canlı yayın nasıl yapılır?

1 Instagram uygulamasında iken sol üstteki kamera ikonuna dokunun.

Instagram ikili canlı yayın nasıl yapılır?

2 Alt kısımdan CANLI sekmesine geçin ve Canlı video başlat butonuna dokunun.

Instagram ikili canlı yayın nasıl yapılır?

3 Canlı yayınınızı aktif ettikten sonra sağ alt kısımda yer alan ” 2 tane üst üste gülücük emojisine” dokunun.

Instagram ikili canlı yayın nasıl yapılır

4 Bu emojiye dokunduktan sonra “Şu kişiyle canlı yayına geç” kısmı açılacak. Burada o an canlı yayınınızı izleyen kişiler görünecektir. Buradan eklemek istediğiniz kişiyi seçerek ekle butonuna tıklayın

Instagram ikili canlı yayın nasıl yapılır

5 Bu işlemden sonra kişiye sizin yayınınıza katılması için davet mesajı gönderiliyor.  Yayına davet ettiğiniz arkadaşınız gönderilen daveti kabul ederse ekran ikiye bölünüyor ve ikinizde canlı yayında diğer izleyicilere yayın yapmış oluyorsunuz.

İkili yayın sırasında yayına girmek isteyen kişiler kendi profillerinde hikaye bölümünde iki tane çember içinde profil resmi görüyor. Bu sizin ve yayına davet ettiğiniz arkadaşınız profil resmidir. Yayın sırasında siz yada arkadaşınız yayından çıkarsa ekran tekrar tam olarak tek kişilik yayına dönüşüyor. İstediğiniz zaman yayına aldığınız kişiyi yayından çıkarabilir ve istediğiniz kişiyi yayına alabilirsiniz.

Yayın sona erdiğinde canlı videolarınızı öyküler bölümünde paylaşın veya “Kes şunu” yazısını seçerek canlı video uygulamadan kaybedebilirsiniz.


Popüler sosyal medya ağı Instagram sadece anlık fotoğraf ve video paylaşımı değil bunu  yanısıra ürün pazarlama ve satışını yapabileceğiniz bir platform haline dönüşmüş durumda. Instagramdan para kazanabilmek için instagramda satış yapabilmenin püf noktalarını bilmeniz gerekir. Buradaki yazımızdan Instagram’da satış yapmanın incelikleri nelerdir, Ne tür ürünler Instagram’da saılabilir öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap