iOS 10 Bilinmeyen Özellikleri

iOS 10 Bilinmeyen Özellikleri

Apple’ın şimdiye kadarki en büyük iOS sürümü olarak tanımladığı iOS 10’un final sürümü 13 Eylül’de indirilmeye açıldı ve kurulumla ilgili yönergeleri iOS 10 Nasıl Yüklenir?   yazımızda sizlerle paylaştık. Bu yazımızda da ilk kurulumdan sonra direkt fark edemeyeceğiniz, Apple’ın bahsetmediği iOS 10 Bilinmeyen Özellikleri  ‘nden bahsedeceğiz.

iOS 10 Bilinmeyen Özellikleri

iMessage Uygulamaları:

iPhone’unuzda mesajlaşma uygulamasını yurt dışındaki kullanıcılar kadar yoğun olarak kullanıyorsanız iOS 10 ile birlikte gelen mesajlar uygulamasına özel mağaza hoşunuza gidecek. Mesaj yazma alanında Apple Store simgesine ardından dört noktaya sonrasında Store’a dokunarak mesajlar uygulamasında kullanabileceğiniz uygulamaların toplandığı mağazaya ulaşabiliyorsunuz.

iMessage Uygulamaları tabii ki Apple Store kadar geniş değil. Ancak buradaki çıkartma, oyun ve uygulamalara göz atmanızı tavsiye ederiz.

iOS 10 Bilinmeyen Özellikleri

iOS 10 Bilinmeyen Özellikleri

Mesajlar Uygulaması İçin Düşük Kalite Seçeneği:

Mesajlar uygulamasını kullananlar için bir diğer yenilik te gönderilen resimlerin kalitesinin ayarlanabilmesi. İnternet paketiniz düşük ve de mesajlaşırken bolca fotoğraf paylaşan biriyseniz fazla veri harcamamak adına Ayarlar – Mesajlar menüsünde Düşük Kalite Görüntü Modu’nu açmanızın faydası olacaktır.

iOS 10 Bilinmeyen Özellikleri

Bildirimleri Tek Seferde Silme:

Her gün farklı uygulamalardan onlarca bildirim düşüyor telefonumuzun ekranına. Kilit ekranınızda biriken bu bildirimleri tek tek silmek yerine en tepedeki X butonuna dokunarak tüm bildirimleri tek hamleyle temizleyebiliyorsunuz. Ancak şu anda bu özellik 3D Touch destekli iPhone modellerinde kullanılabilir durumda. iPhone 6s öncesi cihaza sahipseniz Apple’ın güncelleme yayınlamasını beklemeniz gerekiyor ne yazık ki.

iOS 10 Bilinmeyen Özellikleri

Safari’de Açık Sekmeleri Tek Dokunuşla Kapatma:

Safari web tarayıcı iOS 10 ile birlikte bildiğiniz üzere sınırsız sekme açmanıza izin veriyor. Web tarayıcıda gezdikten sonra açık tüm sekmeleri kapatan kullanıcılar arasında iseniz artık tek hamleyle açık bıraktığınız sekmeleri kapatma şansına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken herhangi bir sekmedeyken altta sıralanan kitap simgesinin yanındaki butona basılı tutmak. Bu noktada “X Sekmeyi Kapat”a dokunarak tüm sekmeleri kapatıp Safari’den çıkabilirsiniz.

iOS 10 Bilinmeyen Özellikleri

iOS 10 Bilinmeyen Özellikleri yazımıza devam ediyoruz. Lütfen diğer sayfaya geçiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.