iOS 8 ile Yapamayıp iOS 9 ile Yapabildiğimiz Şeyler

iOS 8 ile Yapamayıp iOS 9 ile Yapabildiğimiz Şeyler 1

iOS 8 ile Yapamayıp iOS 9 ile Yapabildiğimiz Şeyler

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 9’un final sürümünün yayınlamasıyla beraber cihazımıza indirip yeni iOS sürümüyle birlikte gelen yenilikleri sizlerle detaylı olarak paylaşmıştık. Şimdi ise iOS 8’den iOS 9’a geçmekte kararsız kalan kullanıcılarımıza yardımcı olması açısından iOS 9’la birlikte gelen iOS 8’de bulunmayan özellikleri listeleyelim dedik. İşte Apple cihazınızı iOS 9’a yükseltmeniz için onlarca sebep.

Toplu Taşıma ile Yol Tarifi Alma:

ios-9-neden-10

Google’ın aksine Apple’ın stock uygulamalarını sürekli güncel tuttuğunu biliyoruz. iOS cihazlarda önyüklü gelen uygulamalardan biri olan Apple Maps (Apple Haritalar) iOS 9’da geliştirilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Harita uygulamasında rota ve yol tarifiyle birlikte toplu taşıma bilgilerine de ulaşabiliyoruz. Tahmin edeceğiniz üzere her şehre özelleştirilen uygulamada artık metro, otobüs, tren ve vapur hatlarını, iskele ve durakları görebiliyoruz. Siri ile de ulaşabildiğimiz yeni Haritalar uygulaması ne yazık ki ülkemizde kullanılamıyor ancak sık sık yurt dışına çıkıyorsanız tamamen yabancısı olduğunuz bir yerde toplu taşıma araçlarını tercih etmeniz durumunda oldukça işinize yarayacak.

Yepyeni Haber Uygulaması: Apple News

apple-news

iOS 9 ile birlikte hayatımıza yepyeni bir stock uygulama girdi: Apple News. Flipboard çizgilerini taşıyan haberler uygulamasında merak ettiğimiz her konuda içeriğe ulaşabiliyoruz. İçerikleri kaynak sitenin düzenine göre karşımıza çıkaran Apple Haberler uygulaması şu an için ülkemizde kullanılamıyor ancak yakın zamanda gelecektir ve ek haber uygulaması indirme ihtiyacı duymayacağız.

1 2 3 4 5 6 7

] }

1 Yorum

Superman  -  24 Kasım 2019 / 06:22

Uzun zamandır aradığım bir konuydu saolun

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol