1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. iPhone Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Eğer ikinci el bir iPhone alacaksanız ve garantisini merak ediyorsanız iphone seri numarası öğrenerek iPhone Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır yazımıza detaylı olarak anlatacağız.

2.el telefon alırken gözönünde bulunduğumuz özelliklerden biriside cihazın garanti durumudur. 2.elde olsa garantili bir cihaz almaya özen göstermeliyiz.Daha önce buradaki yazımızda Cep Telefonlarında Garanti Dışı Sayılan Durumlar Nelerdir ve bu gibi durumlarda neler yapmalıyız gibi soruları cevaplamıştık.

Bu yazımızda iPhone Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır detaylı olarak anlatacağız.

iPhone Garanti Sorgulama İşlemi‘ne başlamadan önce cihazın seri numarasını bilmeniz gerekir.

iPhone Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Garanti sorgulama için gerekli olan iPhone’un seri numarasını; Ayarlar>Genel>Hakkında bölümündeki “Seri numarası” kısmından öğrenebilirsiniz.

iPhone Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak buraya tıklayarak Apple’ın sorgulama ekranı sayfasına giriniz. Servis Destek sayfasında karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkacak.

iPhone Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Burada ilk kutucuğa iPhone Seri numaranızı girin ve altta bulunan doğrulama ekranındaki koduda diğer kutucuğa girin.

Kutucuklara gerekli bilgileri girdikten sonra iPhone garanti durumu hakkında bilgiler karşınıza gelecek.

Bu ekranda geçerli satın alma tarihi, telefonla teknik destek süresi, onarım ve servis kapsamı ve AppleCare koruma planı için uygunluk bilgilerini bulabilirsiniz.

Onarım ve Servis Kapsamı seçeneğinin altında “Tahmini Son Kullanma Tarihi” bölümü yer alıyor. Buradan iPhone’un ne zamana kadar garantisinin olduğunu öğrenebilirsiniz.

iPhone Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?


Bir iPhone alırken Apple Türkiye garantili, Distribütör garantili iPhone veya ithalatçı firma garantili iPhone terimlerine rastlarsınız. Peki bunların anlamı nedir ? Hangisi daha güvenlidir? Garanti şartları nelerdir ? Hangisi tercih edilmelidir? Tüm bu soruların cevabı için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap