iPhone IMEI Numarası Nasıl Bulunur?

iPhone IMEI Numarası Nasıl Bulunur?

iPhone IMEI Numarası Nasıl Bulunur

Eğer ki iPhone IMEI numarasına ihtiyacınız varsa onu bulmak için birçok yöntem mevcuttur. Eğer üçüncü taraf bir uygulama sayın almadan IMEI numarasını bulmak istiyorsanız sizlerle bu en yaygın yöntemleri bulmanız için üç farklı yöntemi göstereceğiz.

1) iPhone’un Ayarlarından IMEI Bulma

 iPhone’unuzun Ayarlarını açın. Genel > Hakkında kısmına erişim sağlayın. Bluetooth adresinizin altında IMEI numaranızı görebilirsiniz.

iPhone-IMEI-Bulma-Ayarlar

2) iTunes ile IMEI Bulma

iTunes’i kullanarak IMEI numaranızı bulabilirsiniz. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. iTunes otomatik olarak açılacaktır. Açılmazsa iTunes’i açın ve iPhone simgesine tıklayın.

Telefonunuzla ilgili özet bilgilerin yer aldığı pencere gelecektir. Bu pencere ile telefon numaranızın üstüne bir kere tıklarsanız IMEI numaranızı rahatlıkla görebilirsiniz.

2) iTunes ile IMEI Bulma

3) Telefon Uygulaması ile IMEI Bulma

Yukarıdaki yöntemler dışında daha kolay bir yöntem mevcut. Yapmanız gereken tek şey Telefon uygulamasını açmak ve aşağıdaki sekmelerden Klavye’ye tıklamak. Arından *#06#’yi tuşlayarak IMEI numaranızı ekrana yazdırabilirsiniz.

Telefon Uygulaması ile IMEI Bulma

IMEI numaranızı güvenmediğiniz kişilerle ve internette herhangi bir şart altında paylaşmamanızı öneririz. Telefonunuzun kaydını silmek gibi bir yöntemle kullanarak sizi istemediğiniz bir durum içerisine sürükleyebilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.