1. Ana Sayfa
  2. MOBİL
  3. iPhone Rehberinde Kopya Kişileri Silmek

iPhone Rehberinde Kopya Kişileri Silmek

iPhone Rehberinde Kopya Kişileri Silmek 1

iPhone rehberinde kopya kişileri silmek ihtiyacı hissetmeniz mümkün. Özellikle iş, okul ve kişisel hayatınızdan insanlardan oluşan çoklu adres defterinizi yönetmek için iPhone’dan yardım alıyorsanız rehberde kişilerin kopya kayıtlarının belirmesi sorunu yaşamışsınızdır. Facebook, Gmail veya Outlook gibi bazı uygulamalar rehber içeriklerini akıllı telefona dahil etmek eğiliminde ve bu durum cihazda işlerin hayli karışmasına neden oluyor. Rehberde doğru kişiye ulaşmakta zorlanabiliyorsunuz. iPhone rehberinde kopya kişileri silmek için birden fazla yöntem var, aşamaları adım adım takip etmeniz yeterli olacaktır.

Kopya Kişileri Elle Silmek

iPhone rehberinde birkaç tane kopyası bulunan kişi varsa en sağlıklı yöntem bu kayıtları elle silmek olacaktır. Bu yöntem hayli basit ve ilk yapmanız gereken rehbere ulaşmak.

iPhone-Rehberinde-Kopya-Kişileri-Silmek-1

Bu örnekte listeye yanlışlıkla iki kez dahil edilen bir arkadaşı görüyorsunuz. Bu ikiliği ortadan kaldırmak için bir tanesine dokunun ve karşınıza gelen ekranda sağ üst kısımda yer alan “Edit” (Düzenle) seçeneğini kullanın.

iPhone-Rehberinde-Kopya-Kişileri-Silmek-2

Düzenleme seçeneği aktifken sayfada aşağı kaydırma yapın ve “Delete Contact” (Kişiyi Sil) butonuna dokunun.

iPhone-Rehberinde-Kopya-Kişileri-Silmek-3

Elle silme işlemi bu kadar basit. Tabii rehberinizin durumuna göre her zaman için bu kadar kolay olmayabilir.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap