Teknoloji Dolabı

iPhone ve iPad Oyunları Nasıl Yedeklenir?

iPhone ve iPad Oyunları Nasıl Yedeklenir?

Mobil cihaz teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte mobil cihazlardaki oyunların grafikleri konsol ayarında olmaya başladı. AAA diye nitelendirdiğimiz oyunları son dönemde iPhone ve iPad’de oynamak mümkün. Bazı oyun geliştiricileri, oyuncuları düşünerek iCloud’a oyunlarının kayıt dosyalarını yedekleme imkânı sunuyor. Bu sayede oyuncular farklı iPhone veya iPad’de oyuna kaldıkları yerden devam edebiliyor.

Oyunların kayıt dosyalarını yedeklemek için bir diğer yol ise iTunes kullanmak. Ancak iTunes, iPhone ve iPad’in tüm ayalarını ve içerisindeki tüm oyunları yedeklediği için bu çözüm, rehberimizden sonra size pek mantıklı gelmeyecektir.

Adım adım iPhone ve iPad oyunlarını yedekleyin

1. Adım: CopyTrans firmasının iOS 8.x sürümleri ile uyumlu olan CopyTrans Apps programını PC’ye buradan indirin ve kurun.

2. Adım: Kurulum bittikten sonra CopyTrans Apps’i açın ve iPhone veya iPad’i PC’ye bağlayın.

3. Adım: CopyTrans Apps’te iPhone veya iPad’de bulunan uygulama ve oyunlar karşınıza çıkacak. Yedeğini almak istediğiniz oyunun üzerine farenizin sağ tuşu ile tıklayın. Daha sonra açılan pencereden “Back up” seçeneğine tıklayın.

iphone-oyun-yedekleme-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Adım: Oyunun, bilgisayarınızda nereye yedeklemek istediğinizi seçin ve “OK” seçeneği ile onaylayın.

5. Adım: Karşınıza çıkan pencerede “Options” seçeneğini tıklayın. Alt bölümde açılan “App” ve “Documents” seçeneklerinin işaretli olduğunu kontrol edin ve “OK” seçeneği ile yedekleme işlemini başlatın.

iphone-oyun-yedekleme-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Adım: Yedekleme işlemi bittikten sonra oyununuz bilgisayarınızda belirtmiş olduğunuz konuma “IPA” dosyası şeklinde yedeklenecek.

7. Adım: Yedeklenen oyunu farklı bir iPhone veya iPad’e yüklemek için CopyTrans Apps’in üst bölümünde bulunan “Install apps” seçeneğine tıklayın. Yedeklenen IPA dosyasını seçin ve yükleme işleminin bitmesini bekleyin.

Kaynak:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

Bunlarda İlginizi çekebilir:
Moto Z ve Moto Z Play Fiyatı
Moto Z ve Moto Z Play Fiyatı

Windows’da Büyüteç Nasıl Açılır?
Windows’da Büyüteç Nasıl Açılır?

Samsung Galaxy Note 7 Nasıl İade Edilir?
Samsung Galaxy Note 7 Nasıl İade Edilir?

Kayıp Ürün Anahtarı Nasıl Bulunur?
Kayıp Ürün Anahtarı Nasıl Bulunur?

Google Konum Geçmişi Nasıl Silinir? 1
Google Konum Geçmişi Nasıl Silinir?

Kapat