iPhone’da Keynote ile sunum nasıl hazırlanır?

iPhone’da Keynote ile sunum nasıl hazırlanır?

iPhone’da Keynote ile sunum nasıl hazırlanır

1. Yeni sunum ve tema seçimi

Keynote uygulamasını açtıktan sonra, üzerinde artı işareti olan “Yeni yarat” butonuna dokunarak yeni bir sunum yaratıyor, karşımıza gelen şablonlar arasından bir tanesini seçerek istediğimiz görünümde ilerliyoruz.

2. Yeni slide, metin ve fotoğraf eklemek

Artık metinleri yazmaya başlayabilir, istediğimiz değişiklikleri uygulayabiliriz. Yeni bir slide veya bir fotoğraf ekleyebiliriz.

3. Tablo, Grafik ve Şekil Eklemek

Tablo, grafik veya şekiller ekleyerek de sunumumuzu güzelleştirmek ve anlatmak istediklerimizi kuvvetlendirmek mümkün.

4. Geçişler

Sunumumuzu istediğimiz şekilde hazırladıktan sonra biraz daha zengin görünmesi ve etkileyici olması için hareketli geçişler de ekleyebiliriz.

5. Sunum modu

Her şey istediğimiz gibi olduktan sonra aslında geriye pek bir şey kalmamış gibi görünüyor. Ama aslında sağ üst köşedeki üçgen ikona dokunduktan ve sunumumuzu başlattıktan sonra bile izleyicilerimizi şaşırtmamız mümkün.

Parmağımızı sunum sırasında ekranda basılı tuttuğumuzda açılan gizli bir menü sayesinde, sunumdaki bir şeyi işaret edebilir, veya çizimler yapabiliriz.

Biraz alışkanlık gerektiriyor kabul ediyorum, ama gerçekten iPhone’da Keynote ile şık bir sunum hazırlamak oldukça kolay. Bir kez elimiz alıştıktan sonra hem pratik ve hızlı, hem de kolay bir şekilde gayet hoş görünen sunumlar hazırlayabiliyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.