Kendi Mini Başlat Menünüzü Yapın

Kendi Mini Başlat Menünüzü Yapın

Kendi Mini Başlat Menünüzü Yapın

Çoğu kullanıcıya göre Windows 8’in en büyük eksiği başlat menüsü. Piyasada bu eksiği dolduracak pek çok araç var. Bu araçlar ile uğraşmadan kendi mini başlat menünüzü oluşturabilirsiniz. Hem de Windows’un kendi araçları ile. Bunun için yeni oluşturduğunuz bir klasörü gerekli kısayollar ile doldurmanız gerekiyor.

Windows Gezgin‘i açın ve uygun bir yere gelin, örneğin kullanıcı dosyalarınıza. Yeni bir klasör oluşturun ve Adını Başlat olarak değiştirin. Şimdi yeni açtığınız bu klasöre girin ve boş bir alana sağ tıklayın. Yeni sekmesinden Kısayol‘a tıklayın. Açılan pencerede Gözat‘a tıklayın ve yapacağınız başlat menüsüne eklemek istediğiniz programları seçin. İsterseniz belirlediğiniz programın simgesine sağ tıklayarak Kısayol Oluştur‘u seçebilir ve oluşan kısayolu açtığınız başlat klasörüne ekleyebilirsiniz. Bu işlemleri başlat menünüze eklemek istediğiniz tüm programlar için tekrarlayın. Ayrıca klasörler için kısayollar oluşturabilir ve hatta istediğiniz bir klasörü başlat klasörüne taşıyarak, oluşturacağınız başlat menüsüne alt klasörler ekleyebilirsiniz.

Oluşturacağınız Başlat menüsünün içeriklerini belirledikten sonra görev çubuğunda boş bir alana sağ tıklayın. Araç Çubukları>Yeni Araç Çubuğu yolunu izleyerek oluşturduğunuz başlat klasörünü bulun ve Klasör Seç butonuna basın ve Başlat klasörünü seçin.

Başlat menünüzü kolayınıza giden yere taşımak için görev çubuğuna sağ tıklayın ve Görev Çubuğunu Kilitle seçeneğini devre dışı bırakın . Artık yeni oluşturduğunuz Mini Başlat menünüzü istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Yeni oluşturduğunuz mini başlat menünüze sağ tıklayın ve Başlığı Göster seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Metni Göster seçeneğinin de devre dışı bırakmanızı tavsiye ederiz. Artık görev çubuğunu isterseniz yeniden kilitleyebilir, Mini Başlat menünüzün keyfini sürebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.