Neden çıkartılabilen pil tercih edilmeli?

Neden çıkartılabilen pil tercih edilmeli?

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Şimdilik akım çıkmayan pile sahip tek parça cihazlar, Galaxy S6 ve S6 Edge de bunun başını çekenler. Galaxy S6 ve LG G4 tanıtımlarına ve karşılaştırmalarına baktığınızda bu amiral gemileri arasında en dikkat çekilen noktalardan birinin çıkartılabilen pil olduğunu görürsünüz. İnsanlar devamlı bunun avantajları, dezavantajları üzerine tartışıyor. Peki işin özünde farkı ne yaratıyor? İşte tartışmada çıkartılabilen pili seçenlerin en büyük sebepleri.

Neden çıkartılabilen pil tercih edilmeli

Pil değiştirme

Pil ömrü, akıllı telefonlar için oldukça önemli. Cihazınız Android olsun ya da olmasın bu değişmiyor, o pil o günü çıkartmalı. Elbette Facebook mesajlarını kontrol edememek sizi öldürmez fakat ya acil bir arama yapmak gerekirse… Peki diyelim piliniz bitiyor hem de sık sık, çözüm ne? Elbette hiç uğraşmadan çıkarıp yeni bir pil takmak. Bunun büyük bir rahatlık olduğunu kullananlar bilir.

Uzun yolculuklarla priz başlarında çömelmiş insanları bilirsiniz, onlardan mı olacaksınız gerçekten? Devamlı bir şarjım bitiyor endişesi, bir şarj noktası arama derdi. Tek yapacağınız çantanızdan ya da cebinizden önceden şarj edilmiş yedek pili çıkartın ve takın. Elbette taşınabilir şarjlar da benzer bir işlevi yapıyor fakat pile oranla daha büyük, daha pahalı ve daha yavaşlar. Kendiliğinden şarj eden kılıflardan bahsetmeye çok gerek yok sanırım çünkü eğer tam bir nerd değilseniz tercih etmeyeceksinizdir.

Çıkar, tak, reset

Telefon dondu kapanmıyor bile ne yapacaksınız? Tek yol reset, kapağı çıkartıp, pili çıkartın, sonra da geri takın. Elbette artık telefonlar birkaç yıl öncesine göre oldukça stabil fakat böyle bir seçenek elde olması önemli. Ve pili çıkartamadığınız sürece böyle bir seçeneğiniz yok.

Sizin görüşünüz hangisi? Çıkartılabilir pil sizce de önemli mi?

NOT: AndroidPIT Türkiye kullanıcıları arasında yapılan ankette “Çıkarılabilir pil ne kadar önemli?” sorusuna yüzde 41 “Olsa iyi olur ama olmaması da öldürmez yani” cevabını vermiş ayrıca ankete katılanların yüzde 77’si de şu anda yedek pil kullanıyor musunuz? sorusuna Hayır cevabı vermişti. Yorum sizin…

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol