Pilini öldürmek isteyenler ve istemeyenlere 3 öneri

Pilini öldürmek isteyenler ve istemeyenlere 3 öneri

Akıllı telefonların en büyük sorunu olan ve bizi devamlı sağda solda priz aramak zorunda bırakan şarjları mümkün olduğunda efektif kullanmak için dikkat etmemiz gereken temel şeyler var. Pilinizi daha uzun süre kullanabilmek ya da bir anca bitirmek sizin elinizde. İşte piliyle olan özel ilişkisini sürdürmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken 3 temel nokta.

Her şeyi otomatiğe bağlamayın

Otomatik ekran parlaklığı? Kulağa iyi geliyor değil mi? Gelmesin, çünkü piliniz için hiç iyi değil. çevredeki ışık miktarına göre değişen ekran parlaklığı pilinizi yer bitirir. Özellikle Android ekran parlaklığınızı kendiniz ayarlayabilmeniz için tüm kısa yolları size sunuyor. Eğer piliniz çabucak bitsin isterseniz ekran parlaklığını bırakın cihazınız sizin için ayarlasın, aksi takdirde bu iş sizindir.

battery-brightness-level-w628

Ekran kapanma süreleri

Ekranların parlaklık konusunda da görülebileceği gibi pilin en büyük tüketim kaynağı olduğu ortada. Bu yüzden mümkün olduğunca az açık kalsalar iyidir. Bizim önerimiz ekranı kendinizin açıp kapaması, fakat bununla uğraşmak istemezseniz de ekranın otomatik kapanma süresini olabilecek en az süreye kurun. Tabi ekranım hep açık kalsın ne oluyor ne bitiyor göreyim diyorsanız bu süreyi 30 dakikaya kadar da kurabilirsiniz.

battery-automatic-brightness-sleep-w628

Sessiz katiller widgetlar

Widgetlar gerçekten pilinizi soğuk kanlı bir biçimde sakin sakin emer hiç de çaktırmaz. Mesela hava durumu widgetları, yapmayın ama hava durumunu her an görmek zorunda değilsiniz her halde. İki saat sonra yağmur geliyor mu gelmiyor mu bunu günün en az 340 günü anlayabiliriz. İş sadece hava durumuyla bitse neyse Twitter widgetı, borsa widgeti şu bu o derken piliniz son nefeslerini veriyor olacak. Cihaza ne kadar fazla görev verirseniz cihazınız o kadar hızlı tükenecek. Derseniz ki ben cihazımı like a boss kullanacağım o zaman doldurun widgetlarla ama öncesinde gidip bir iki tane enerji bankası satın alın.

Yine sosyal medya ve e-posta uygulama sürelerine de dikkat ediniz. 5 dakika da bir senkronizasyon ile 1 saat arasında dağlar kadar fark var. Bu bir detaydır ve kolayca gözden kaçabilir bu yüzden sizin için olabilecek en uzun zaman aralığına kurmayı unutmayın.

Özetle pilinizle mutlu ve uzun bir beraberli düşünüyorsanız her şeyi telefonunuzdan beklemeyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.